Сьогодні в Україні відзначають День добровольця

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  12:34, 14 Березня 2024

День українського добровольця: 5 історій тих, хто вирішив, що не можуть інакше коли ворог прийшов на їхню землю

14 лютого в Україні відзначається День добровольця. Це про тих, хто відважно взяв до рук зброю і попри небезпеку для власного життя та здоров’я пішли воювати за звільнення землі від російського загарбника.

День українського добровольця: 5 історій тих, хто вирішив, що не можуть інакше коли ворог прийшов на їхню землю

Кожен воїн-доброволець – це не лише про свідому позицію, яка полягає в тому, що воювати і боронити Україну необхідно, але і про відповідальність – бо військові, які служать за контрактом, отримують додаткові навчання, спеціалізацію, яка потрібна війську. Завдяки їм армія отримує професійних бійців, здатних діяти злагоджено.

Від початку повномасштабного вторгнення «Великий Київ» розповідав про військових-добровольців, які у в останні дні лютого 2022 року стояли в чергах, аби потрапити у військо.

Олександр Сосовський, коментатор каналу «Футбол». Воює за незалежність з 2015 року

Після повномасштабного вторгнення воював у складі 93-тьої бригади «Холодний Яр». Військовослужбовці 93 ОМБр виконували завдання під Харковом, на Сумщині, а з липня по грудень 2022 року обороняли Бахмут та Соледар.

«Це було емоційне рішення. В мене не стало товариша, загинув. А я тоді вже думав, що і як, бо присягу давав. Після його загибелі рішення було прийнято – по процедурі пішов: поїхав у свій військкомат», – згадує Сосовський.

Данило Мельник, випускник Львівської військової академії

У січні 2022 року планував йти воювати на Донбас, проте наприкінці лютого був призначений заступником командира взводу та потрапив на Київщину. У бою отримав важке поранення та потрапив у полон, втратив ноги та кисть руки.

Після обміну полоненими повернувся додому та наполегливо взявся за власну реабілітацію. Навчився ходити на протезах та вирішив допомагати побратимам в якості військового психолога.

Святослав Сирота, колишній воротар футбольних команд «Динамо» та «Дніпро»

У перші дні повномасштабного вторгнення евакуював з Київщини рідних. 2 березня футболіста прийняли у військо, і вже 12 березня, після курсів підготовки поїхав до Лисичанська, а звідти – на передову.

Сергій також збирає кошти на техніку для бригад ЗСУ на фронті, у яких служать або служили українські спортсмени.

Олексій Висоцький, телевізійний редактор, воює на сході

Фото: Детектор Медіа

З 24 лютого у складі ТРО Олексій воював поблизу Гостомеля, а згодом – у Донецькиій області, в якості бойового медика взводу

“Це той самий стрілець, який воює з іншими солдатами, але заразом зможе надати більш кваліфіковану домедичну допомогу, ніж інші солдати. Оскільки маю медичну освіту, то можу допомагати солдатам не тільки на полі бою, а й коли хтось хворіє. Зараз багато хворих, тому я виконую функції лікаря. Але в першу чергу я піхотинець, виходжу з побратимами на спостережні пункти тощо”, – розповів Детектор Медіа.

Проводив збір на прилади нічного бачення, налобні ліхтарі для розвідки.

Олексій почав їздити на фронт ще з 2015 року як волонтер і військовий капелан. Цю службу він поєднував із роботою на телебаченні. Однак після вторгнення вирішив, що на полі бою буде корисніший, ніж на інформаційному фронті.

«У мене баул був напакований заздалегідь, тож збори багато часу не забрали. “Ти ж дітей поцілуй” — розширені очі дружини, бліде кохане лице. Скидаю баул, вже в берцях іду цілувати доньку, потім сина. Син прокинувся. “Війна, синку. Бережи наших дівчаток”», — так Олексій писав про ранок 24 лютого.

Сергій Василюк, фронтмен і засновник гурту «Тінь Сонця», один з тих музикантів, які пішли воювати

У перші дні російського вторгнення на територію України вступив у Київську територіальну оборону, служив на Харківському напрямку, згодом воював на Донбасі у складі 130 батальйону.

«Левова частина з нас – це добровольці з 24 лютого. Я в перший тиждень березня познайомився і туди потрапив. Дуже радий. Ми разом пройшли дуже серйозні випробування на Харківщині, Дуже приємно, що командування нам довірило зараз серйозніший напрямок. Бо Донеччина – там дуже пекельно і там буде вирішуватися доля цієї війни, я так ризикну сказати», – розповідав Василюк.

Раніше повідомлялося, що на захист Києва стали перші добровольці іноземного легіону.

14 березня Україні відзначають День добровольця, бо саме в цей день 2014 року з Майдану на тренувальну базу в Нових Петрівцях вирушили перші добровольці, які потім поїхали на Схід. Рішення відзначення Дня добровольця було прийнято 17 січня 2017 року.

Вгору