Собаки живуть на згарищах своїх домівок....

Джерело:  vchasnoua.com  /  13:05, 10 Лютого 2024

Як волонтери вивозять безпритульних тварин з Донеччини

Волонтерка Лала Тарапакіна займається евакуацією тварин у прифронтових населених пунктах. Вона та інші зоозахисники вивозять собак та котів до безпечних регіонів, лікують та шукають їм родини.

Собака на руїнах своєї домівки в Очеретиному/фото Лали Тарапакіної

«Люди живуть в підвалах. Собаки — на згарищах своїх домівок. Люди, що вижили, піклуються про тварин. І навпаки. Тут закладає вуха, але кожен день я вчуся у донеччан стійкості та вмінню виживати. Руда дівчинка їде з нами, а також, 11 цуценят, ще 6 собак та один-єдиний поранений рудий кіт», — пише у соцмережах волонтерка Лала Тарапакіна.

https://www.facebook.com/lalatarapakina

Вона та її команда зоозахисників «12 Вартових» піклуються про безпритульних тварин на Донеччині. Час від часу вони їздять на патрулювання у прифронтові населені пункти й забирають чотирилапих до притулку. Там їх лікують та шукають чотирилапим родини.

Волонтерка Лала Тарапакіна з врятованою з Новогродівки собакою Асею

Собака на руїнах своєї домівки в Очеретиному/фото Лали Тарапакіної

Про всі свої гуманітарні місії волонтерка пише у соцмережах. Відомо, що нещодавно вона з командою побувала у Новобахмутівці. При патрулюванні там виявили 13 тварин — 7 собак, 6 котів.

«Це живі скелети, — пише Лала Тарапакіна. — Людей немає. Село поруч — Соловйове — більш живе, ще декілька домів лишилося. Живе 37 людей, гуманітарка не доїжджає, поліція та пожежна теж. Своїх померлих ховають самі. З Соловйового забрали з вольєра вівчарку — власниця в Іспанії, місцеві годували, але вже немає чим».

Незадовго до цього волонтерка з командою побували у Новогродівці. Там вони знайшли дівчинку-алабая, яка 8 років життя прожила з однією власницею. Її звати Ася.

«19 січня жінка померла. А Ася лишилася охороняти хату, — пише волонтерка. — Більше ніяких родичів у неї немає.Люди бояться Асю, бо вона велика і інколи ричить. Зараз все стало зовсім погано для Асі, бо в неї тічка, і вона занадто слабка аби оборонятися від диких псів. Тоді одна частина людей вирішили її відстрелити, а інша — подзвонила нам. І хто переміг, як думаєте? Нині шукаю родину для Асі. Стерильна, провакцинована, цілком здорова. Слухняна та ніжна».

Фото: Лала Тарапакіна

Вгору