Шмигаль роз’яснив принцип нарахування “тисячі Зеленського”

Источник:  bigkyiv.com.ua  /  15:06, 17 Ноября 2021

Одна тисяча гривень, яку президент Володимир Зеленський пообіцяв виплачувати повністю вакцинованим від COVID-19 громадянам, будуть нараховувати на віртуальні платіжні картки через мобільний застосунок “Дія”. Виплати здійснюватимуть наприкінці поточного та впродовж наступного року

Про це під час засідання уряду 17 листопада повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Як повідомлялось, 15 листопада президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні заявив, що кожен, хто зробить два щеплення, отримає від держави тисячу гривень через додаток “Дія”. Виплати почнуться з 19 грудня – Дня святого Миколая. За ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр, купити квитки для мандрівок всередині країни. Видача цих коштів готівкою не передбачена.

Кошти в розмірі тисячі гривень будуть виплачені на віртуальні платіжні картки через “Дію”. Їх можна буде витратити на придбання квитків у кінотеатри, театри, на концерти, заняття спортом та подорожі Україною потягом або літаком. Приблизно шість тисяч суб’єктів бізнесу по всій країні зможуть взяти участь у цій програмі. Програма запрацює з 19 грудня і діятиме до кінця наступного року. Три мільярди гривень направляємо на програму в цьому році та ще 3 мільярди – на початку наступного з подальшим розширенням фінансування. Це окрема програма з загального фонду державного бюджету”, – розказав Шмигаль.

Він додав, що жодних податків на цю тисячу нараховуватися не буде. “Також ці кошти жодним чином не вплинуть на отримання субсидій людьми“, – підкреслив голова уряду, додавши, що головна мета влади “вакцинувати понад 70% дорослих українців”.

Чи врахує влада те, що далеко не у всіх українців є смартфон і застосунок “Дія”, Шмигаль не уточнив.

Наверх