Шлях російських людожерів, Путіна та його поплічниці Львової-Бєлової, до звинувачення МКС

Джерело:  antikor.com.ua  /  18:50, 24 Березня 2023

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт глави Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини при президентові рф Марії Львової-Бєлової. Зроблено це було у зв’язку із підозрами у незаконній депортації населення, зокрема, дітей, із окупованих територій України до росії

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт глави Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини при президентові рф Марії Львової-Бєлової. Зроблено це було у зв’язку із підозрами у незаконній депортації населення, зокрема, дітей, із окупованих територій України до росії.

Шлях російських людожерів, Путіна та його поплічниці Львової-Бєлової, до звинувачення МКС

За час, що минув, тему «по першому колу»вже обговорили. Аудиторії розповіли, хто така досі не дуже відома Львова-Бєлова. Також багато хто познущався з неакуратних заяв двох підозрюваних, які фактично самі дали свідчення проти себе. Справді дивно – як можна було бути настільки неадекватними?.. Щоб зрозуміти це й дещо інше - в агентствів Укрінформ розглянули подію та її передісторію докладніше.ВІД «ПРИВОДУ» ДЛЯ ВІЙНИ – ДО ПЕРЕДУМОВ ДЛЯ ЗЛОЧИНУ

Початок кримінальної справи, що розглядається, було покладено в березні минулого року. Тоді, після приблизно двох тижнів з повномасштабного вторгнення в Україну, ставало зрозуміло, що бліцкригу не вийшло. Але ще якісь ілюзії залишалися. Крім того, в головах і на язику застрягла риторика з днів, які передували війні.

9 березня у кремлі відбулася зустріч путіна та Львової-Бєлової. І ось яка важлива фраза омбудсменки звідти залишилася малопоміченою: «Щодо евакуйованих (з Донбасу – ред.) мешканців, сімей з дітьми уповноважені підключилися до роботи. Я попросила МНС включити їх до регіональних штабів. Зараз вони беруть активну участь у прийманні, моніторять, працюють на індивідуальні потреби».


Після початку кремлем цієї великої війни часто доводилося чути, що вона не мала приводу, провокації, на кшталт нацистського Гляйвіца перед вторгненням у Польщу чи радянської Майніли перед агресією проти Фінляндії. Це не зовсім точно. Насправді привід для розв’язування злочинної війни кремлем створювався. Але він був розтягнутий у часі та не акцентований.

З середини лютого 2022 року російські медіа почала розкручувати тему, що ЗСУ, нібито, почали регулярні масовані обстріли територій «днр» і «лнр». Відповідно у п’ятницю, 18 березня, російські гауляйтери, що сидять у Луганську та Донецьку, оголосили про необхідність екстреної евакуації населення на територію росії. (Згідно з метаданими відеороликів, записані вони були ще 16 березня). То й був путінський Гляйвіц-Майніла, тільки розтягнутий на п’ять днів. Їм у їхній неадекватності, здавалося, що це переконливо - як для внутрішнього інформринку, так і для зовнішнього. Але за межами росії таку явну туфту не те що як привод не прийняли, а й взагалі практично не помітили.

Проте, Львова-Бєлова у розмові 9 березня розпочала саме з цієї теми – роботи в рамках фейкової за обґрунтуванням, але цілком реальною за подією, перевезенням «евакуації». І тільки після цього вона перейшла до питання про «1090 дітей-сиріт із різних дитячих установ Донбасу» та про те, як юридично важко усиновлювати тих, хто не має російського документа/паспорта. путін пообіцяв усунути це «законодавче зволікання».ВНЕСЕННЯ ПУТІНИМ ЗМІН У ЗАКОНОДАВСТВО РОСІЇ

Наприкінці травня 2022 року він підписав указ про спрощену процедуру отримання громадянства росії для дітей з «лнр, днр та України». Після цього машина з депортації українських дітей до Росії, розміщення їх там та усиновлення запрацювала швидше.

Принагідно важливо відзначити, що в цій сфері в самій росії, м’яко кажучи, не все гаразд. Періодично виникають великі скандали. Наприклад, у 2018-2019 рр. була гучна історія з дитбудинком під Челябінськом, який у пресі називали «сексуальним концтабором» (розслідування, за великим рахунком, закінчилося пшиком). Вже після початку великої війни, у січні 2023 р. було розслідування видання «Верстка» про те, що дітей з Херсонського дитбудинку вивозили до інтернату «Ялинка» в анексованому Сімферополі, який у 2020 році через жорстоке поводження з дітьми називали «дитячим концтабором». (Тут з другого заходу вдалося розпочати розслідування, але воно й досі пригальмовується).

Однак у випадку з дітьми з окупованих українських територій російській пропаганді, складовою якої є дитяча омбудсменка, потрібно було попрацювати для створення гарної картинки.

Тоді ж, 25 травня 2022 року, путін підписав закон про спрощене надання російського громадянства мешканцям Херсонської та Запорізької областей України. За кілька місяців до фейкових вересневих референдумів це, по суті, було оприлюдненням планів майбутньої спроби анексії цих регіонів («кримського коридору»).

Але до проведення самих «референдумів» Львова-Бєлова виявляла деяку акуратність і говорила лише про сиріт з маріонеткових «республік». У цьому сенсі показовою є її поїздка до Нижегородської області 22 вересня. Там вона заявила, що разом із губернатором регіону Глібом Нікітіним передасть 24 дитини під опіку дев’яти нижегородських сімей. (У зв’язку з цим пана Нікітіна можна привітати. У принципі, МКС уже зараз може виписувати ордер і на його затримання).

У тому ж повідомленні вказується, що подібна робота ведеться ще в 13 регіонах: Астраханській, Воронезькій, Курській, Московській, Мурманській, Нижегородській, Омській, Пензенській, Ростовській, Рязанській, Самарській, Челябінській областях та Москві.

КРІМ ГУБЕРНАТОРІВ, ДО ЗЛОЧИНУ ЗАЛУЧЕНО ЩЕ Й ЛАВРОВА

Після проведення «референдумів» та «прийому чотирьох регіонів до складу росії» (кінець вересня – початок жовтня 2022 р.) Львова-Бєлова 7-11 листопада здійснила поїздку до всіх чотирьох нових тимчасово окупованих регіонів, щоб там офіційно зафіксувати свою діяльність, у тому числі вивіз (депортацію) українських дітей з Херсонської та Запорізької областей.

А далі – звернемо увагу на показову фразу, яка промайнула за підсумками розмови з главою російського мзс сергієм лавровим (2 лютого 2023 року): «Учасники зустрічі розглянули проблему циркулювання на міжнародних майданчиках і в зарубіжній пресі недостовірної інформації про дії росії з евакуації та подальшого життєустрою дітей Донбасу».

Трохи дивно, що йдеться лише про «дітей Донбасу». Адже до цього часу вже було досить багато відомо про депортації з інших регіонів (та сама публікація «Верстки» про вивезення дітей у сімферопольський «дитячий концтабір»). З іншого боку – корисно, що для Гааги зафіксовано участь у дипломатичному та інформаційному прикритті цієї злочинної діяльності міністра закордонних справ росії лаврова.

Одразу після цього – 2-6 лютого відбулася ще одна ділова поїздка львової-бєлової на тимчасово окуповані території. Проте тепер до тих чотирьох додалися ще Крим та Севастополь.

Ну і ключова розмова з путіним у Ново-Огарьово – 16 лютого 2023 року, тобто за день до видачі в Гаазі ордерів на арешт. Тут багато тем, які варто відзначити. Але перед тим, як говорити про них, треба повернутися трохи назад.ЛЬВОВА-БЄЛОВА – ПРО ПЕРЕВИХОВУВАННЯ УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ

27 вересня 2022-го паралельно з фейковим «референдумом» у чотирьох українських регіонах у російській Громадській палаті проводився двогодинний брифінг. Він почався з розмови з Львовою-Бєловою. І ось там вона надмірно відверто розповіла про досвід «перевиховання» українських дітей, строго кажучи – про цілеспрямовану роботу щодо зміни їхньої ідентичності.

Наводився один конкретний приклад, як із Маріуполя у Підмосков’я під час війни було вивезено групу з 30 дітей. (Їх нібито кинули прийомні батьки). У Підмосков’ї дітей почали перевиховувати чи, говорячи, словами омбудсменки «інтегрувати». Спочатку вони «негативно казали про президента [путіна], говорили всякі гидоти, співали гімн України, «Слава Україні!» і все таке». Але потім вони потрапили до прийомних родин (у тому числі один – у сім’ю самої Львової-Бєлової). Й інтеграція почала відбуватися, заявила омбудсменка, вони полюбили росію.

Ці слова, власне, й так досить гидкі, самовикривальні. Але вони добре доповнюються великим матеріалом про Львову-Бєлову все тієї ж «Верстки».

Виявляється, таку роботу поставлено на потік. Називається це «інтеграційні зміни “Післязавтра”» для дітей із окупованих українських територій. І вивозять їх не тільки в Підмосков’ї, а й на Чорноморське узбережжя: «Ще вчора ми були під обстрілами Донбасу, а сьогодні – море, сонце, енергетика». Зокрема, у Туапсе.

Зміни тривають два тижні. Але після них не всі діти повертаються додому. За твердженням російської сторони, вона самі не хочуть. Їх можуть приїхати забрати батьки. Але при цьому чоловікам їхати небезпечно, бо доведеться проходити фільтраційні табори, звідки, до речі, можуть одразу забрати на фронт в окупаційні війська. (Зокрема була подібна інформація про утримання «на невизначений термін» дітей з Енергодару. Українська сторона також заявляла, що батьків цих дітей шантажують цим, схиляючи до зміни паспортів і більш тісної співпраці з рф). А тепер уявімо собі стан дітей, які перебувають у повній владі дорослих, котрі їх утримують. І ставлять їх перед таким вибором – повернутися до батьків, але у похмурі окупаційні будні неподалік лінії фронту з «прильотами», або залишатися в безпечному місці санаторного типу.

Що ще важливо у процитованому визнанні Львової-Бєлової. Вона сама підтверджує факт: дітей привозять на подібні «інтеграційні зміни» насильно – без їхньої згоди: вони ж лають путіна, співають гімн України та говорять вітання «Слава Україні!». Тобто мають цілком очевидну українську ідентичність. Після чого піддаються масованому психологічному, як мінімум, впливу і далі кажуть, що полюбили росію і не хочуть повертатися в Україну. Таку поведінку дітей можна кваліфікувати як «стратегію виживання».

І ось після цього розглянемо розмову двох клієнтів Гааги, путіна та Львової-Бєлової, від 16 березня. Благо, на сайті кремля опубліковано досить великий та цікавий фрагмент. Перерахуємо найважливіше з нього за пунктами.ШІСТЬ ВАЖЛИВИХ ДЛЯ НАС ПУНКТІВ З БЕСІДИ ДВОХ ЗЛОЧИНЦІВ

Перше. У березні-квітні планується «великий загальноросійський захід»: з’їзд регіональних дитячих омбудсменів – спільно з російським мінздравом, на якому обговорюватиметься «медична допомога дітям». Тут все (крім точних термінів) досить зрозуміло. Це буде помпезно-офіційний захід, у якому візьмуть участь і представники окупованих регіонів. Буде створено пропагандистську картинку зворушливого піклування про дітей, особливо в зоні військових дій. Впевнений, що МКС та українські профільні відомства вже взяли цю подію на замітку.

Друге. Львова-Бєлова прозвітувала про «інтеграційні зміни», які були запущені з серпня. На даний момент проведено 5 змін для 1000 дітей, у найближчих планах – ще 10 змін для 2 тисяч дітей. При цьому було згадано дві елітні структури профорієнтації. Це «Сіріус», пропагандистський, обкладинковий «освітній центр для обдарованих дітей» у межах Великого Сочі. І ще – "росія – країна можливостей", платформа всеросійських "лідерських проектів". Можна припустити, що найближчим часом буде пропагандистськи розкручено кілька персоналій із числа викрадених українських дітей, щоб показати, як вони самореалізувалися і «набули свого щастя» у «великій єдиній росії».

Третє. Львова-Бєлова підтвердила, що у тих регіонах, куди були вивезені на опіку українські діти, «губернатори все це ведуть, курирують, усю необхідну допомогу надають». Отже суд у Гаазі, мабуть, уже близько цікавиться персонами глав, як мінімум, зазначених вище 14 російських регіонів.

Четверте. Омбудсменка сказала, що її структура нібито не перешкоджає возз’єднанню сімей, якщо є кровні родичі вивезених з України дітей. Принаймні, один такий приклад існує. Чи будуть ще? Після гаазького рішення від 17 березня – можливо.

П’яте. У Чечні під патронажем кадирова було проведено «пробну військово-патріотичну зміну для підлітків, які вчинили правопорушення або стояли на обліку в підрозділі у справах неповнолітніх». Але це не тільки чеченські підлітки, 200 людей було зібрано та привезено звідусіль. Після приїзду у них «зібрали цілу коробку забороненого» (сигарети, ножі). Про те, чим ця група дітей займалася на місці, сказано туманно: їм замість «моральних повчань та покарань» – «запропонували щось нове, дали можливість відчути себе людьми». Знаючи вподобання кадирова, можна припустити, що це були основи військової, в тому числі спецназівської підготовки (непрямо про це свідчить те, що омбудсменка під телезапис не назвала місця, де саме це проводилося, а також – її слова про сторону, що приймає: «це чоловіки, сильні, за якими хочеться йти»).

«Потім вони (діти, – ред.) вже й архітектуру дивилися, традиції, лезгінку вчилися танцювати. Загалом повернулися окрилені», - резюмує Львова-Бєлова. Далі планується цілий цикл подібних змін під назвою «Сила Кавказу». (Пам’ятаємо кадировське гасло, яке використовується силовиками, – «Ахмат – сила»). Завдання на майбутнє для нас – дізнатися, чи привозять на цей сумнівний захід дітей із тимчасово окупованих українських регіонів?

Шосте. Львова-Бєлова сказала, що за рік (тобто якраз після початку повномасштабної агресії) її бюджет та команда зросли втричі. Можна припустити, що це значною мірою пов’язано з роботою саме на окупованих територіях. При цьому омбудсменка окремо подякувала за надану фінансову підтримку кільком бізнесменам – Віктору та Оксані Медведчукам, а також власнику телеканалу «Царгород», одному з організаторів гібридної війни, розпочатої у 2014 році, Костянтину Малофєєву. Схоже, суду в Гаазі варто і до них придивитись уважніше.ПРИГАДАЙМО – А ВСЕ Ж ПОЧИНАЛОСЯ З «ЛІКАРЯ ЛІЗИ»

Ще кілька загальних зауважень. Російська пропаганда з якоїсь причини не стала широко розкручувати варіанти «розіп’ятого хлопчика в трусиках», які розповідає Львова-Бєлова. Але нам про ці її вигадки варто знати та пам’ятати.

Перша – про дівчинку, знайдену під завалами на Донбасі з вирізаною на спині свастикою, яку пізніше лікарям не вдалося врятувати. Це може бути просто фантазія або переказ чужих страшилок. Але пам’ятаючи про страшні та документально зафіксовані приклади садистського поводження з українськими дітьми російських військових (серед яких багато карних злочинців з важкими статтями), можна припустити, що і в цьому випадку українським військовим приписується злочин росіян.

Друга історія, розказана у великій розмові з путіним, – «як зесеушники [у Маріуполі] у спину стріляли, як [діти] там собою прикривали братів, сестер». Тут зрозуміліше – опинившись в обложеному росіянами Маріуполі діти, потрапивши до зони боїв, могли ховати молодших сестер та братів від випадкових куль. А далі треба лише «переклеїти ярлики» або, як кажуть дослідники геноциду, висунути «дзеркальне звинувачення», сказати, що у всьому винні «зесеушники».

Поки що Львова-Бєлова у зв’язку з подібними історіями обходилася без конкретики. Але на майбутнє треба бути готовими до того, що наступного разу «розп’ятий хлопчик» або «дівчинка зі свастикою» в її оповіданнях отримають ім’я.

Також важливо відзначити, що путін і Львова-Бєлова часто використовують формулювання про пріоритет «інтересів дітей», яке лежить в основі законодавства демократичних країн щодо захисту дитячих прав. Напевно, це буде використовуватись у подальших захисних публікаціях. Крім того, омбудсменка особливий акцент робить на допомозі дітям, зокрема на окупованих територіях, з тяжкими захворюваннями. Ймовірно, якісь конкретні приклади допомоги їм також можуть опинитися в центрі пропагандистських кампаній.

І ось тут, навздогін – один спогад, який заодно відкриває причини такої безтурботності путіна та Львової-Бєлової у наданні для МКС свідчень проти самих себе.

Пам’ятаєте такого нещодавнього кумира росії (у тому числі ліберальної), як «лікар Ліза», вона ж – Єлизавета Глінка. У 2014 році, після початку росією «гібридної війни», вона вивозили із зони військових дій на нашій території українських дітей, частіше – хворих. Вивозила – до росії! Україна і тоді заявляла протести через це. Але за тих умов великої міжнародної підтримки не було. У результаті Ліза Глінка не отримала жодного покарання. Більше того, вона стала у росії – особливо після загибелі в авіакатастрофі – загальновизнаною іконою благодійності, у тому числі допомоги дітям. Незважаючи на те, що крім того, прямо сприяла кремлю у запереченні російської участі у війні на Донбасі.

А будь-який непокараний злочин, як відомо, стає передумовою для наступного. Часто – важчого.

Міжнародний ордер на арешт президента росії володимира путіна та дитячого омбудсмена марії львової-бєлової виданий довічно.
Про це заявив прокурор МКС Карім Хан, повідомляє Укрінформ із посиланням на BBC Radio 4.

Олег Кудрін, Рига; опубліковано у виданні УКРІНФОРМ

Вгору