Шкільні фізику, біологію та хімію хочуть об’єднати в один курс: подробиці

Джерело:  shotam.info  /  10:47, 15 Серпня 2019

Чим обумовлюють зміни?

У середніх та старших класах фізику, біологію та хімію планують об’єднати в одному інтегрованому STEM-курсі. Один із предметів на вибір школи зможуть викладати поглиблено. Про це інформують у Міносвіти.

Експерементальне впровадження розпочалося

Поки що це може відбуватись лише у вигляді експериментів. У пілотних школах, які першими запровадити інтегровані курси, найбільший успіх мало поєднання історії Україні та всесвітньої історії, адже їх переважно викладає один учитель.

Чим обумовлюють зміни?

“Вивчати таку кількість предметів, а сьогодні у нас старшокласники вивчають 23-24 предмети, дуже складно і головне — це не дає їм можливості зосередитись на тих предметах, які їм треба готувати для зовнішнього незалежного оцінювання, які їм більш природовідповідні. І тому ми дотримуємось того, що має бути палітра пропозицій, яку може обирати педагогічна рада в залежності від специфіки закладу або навіть окремих класів за певними профілями”, — сказали в міністерстві.

Як відбувається інтеграція предметів у початковій школі?

Також міністерство намагається пропагувати інтеграцію предметів особливо у початковій школі, зокрема, у першому класі, тому що “маленька дитина, яка приходить до школи, вона цю цілісну картину світу краще відчуває і розуміє, ніж коли її починають дробити”.

Цим пояснюють появу курсу „Я досліджую світ“, коли через відповідні теми дитина отримує необхідні знання і уміння з різних сфер і галузей.

Необхідна підготовка вчителів

Разом з тим, для повноцінної інтеграції предметів в школі необхідно готувати вчителів. У МОН кажуть, що зробити це у початковій школі легше, оскільки дітей навчає один учитель.

“Якщо ми говоримо про вчителів природничих предметів, де є фізик, хімік та біолог, і припустимо в гуманітарному ліцеї, де діти концентруються на інших предметах і хотіли б обрати один інтегрований курс. Питання — хто буде його навчати?.. Необхідно специфічно навчати вчителів. Є такі приклади в провідних освітніх системах, де робиться інтегрований STEM курс, але крім того може викладатись окремий предмет фізика, хімія або біологія, як поглиблений. Тобто повинні бути різні моделі на вибір”, – резюмують у відомстві.

Вгору