Сєвєродонецьк – перше українське місто, яке впроваджує відразу три моделі енергосервісу

Джерело:  oilreview.kiev.ua  /  12:02, 13 Серпня 2019

Про це повідомляє пресслужба Луганської ВЦА

Сєвєродонецька міська рада уклала з інвесторами перші в області ЕСКО-договори для 10 навчальних закладів міста.

Про це повідомляє пресслужба Луганської ВЦА.

Завдяки тісній співпраці з Держенергоефективності та Проектом ПРООН з енергосервісу Сєвєродонецьк стане першим містом, яке буде впроваджувати відразу три моделі ЕСКО.

Так, у трьох закладах освіти міста (дитсадку №19, школах № 10 і №15) планується вперше реалізувати комплексну модель поглибленого ЕСКО-партнерства із елементами «ЕСКО+енергоменеджменту».

За рахунок міської ради передбачено встановлення індивідуальних теплових пунктів із погодним регулюванням, а інвестор буде впроваджувати енергомоніторинг для забезпечення більш раціонального використання енергоресурсів.

За умовами договорів замовник отримає 70 % зекономлених коштів на енергоресурсах, а інвестор – 30 %.

За класичною моделлю енергосервісу в семи закладах за рахунок приватних інвестицій заплановано встановлення модульного ІТП із погодним регулюванням і диспетчеризацією.

Сукупна вартість усіх 10 ЕСКО-договорів складає більше 9 млн гривень.

Завдяки зазначеним ЕСКО-проектам планується отримати 22 % річної економії енергоспоживання», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Загалом, у місті визначено та оприлюднено ще 480 потенційних ЕСКО-об’єктів для інвесторів.

«Термінал» писав, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження уклало додаткові договори про співпрацю із ПриватБанком та Укргазбанком щодо співфінансування виділених урядом 380 млн грн для надання “теплих кредитів”.

Вгору