Секрети мови тіла домашніх улюбленців: як зрозуміти, чого хоче кішка?

Джерело:  soc.obozrevatel.com  /  17:06, 25 Травня 2023

За тисячоліття, які ці створіння живуть поруч з нами, вони виробили цілу систему жестів, якими можуть передати нам свої почуття та емоції

Коти, як і будь-які тварини, не вміють розмовляти. Це мінус, бо часто з уважного виразу котячої мордочки здається, що вони все розуміють і навіть здатні дати своїй людині хорошу пораду. Плюс у тому, що за тисячоліття, які ці створіння живуть поруч з нами, вони виробили цілу систему жестів, якими можуть передати нам свої почуття та емоції. Але як зрозуміти мову тіла кішки?

FB-IMG-1575833775427

Британський зоозахисний фонд Cats Protection склав "словник" цієї мови, який допоможе людині порозумітись зі своїм пухнастиком. Всі основні жести тварини у ньому розділені за почуттями. Окремий розділ у ньому присвячений мурчанню.

Щастя та радість

Що може бути кращим, ніж бачити щасливого і задоволеного життям кота? Є кілька ознак того, що ваша тварина почувається чудово.

Прямий, але розслаблений хвіст. Якщо ваша кішка йде вам назустріч, а її хвіст прямий і піднятий угору, але розслаблений і пластичний, це означає, що вона рада бачити вас і вітається з вами. Не виключено, що вона навіть зараз ніжно потреться вам об ноги і погладить вас хвостом.

Потирання головою або тілом. До речі, про фізичний контакт. Якщо кішка треться об вас головою, щоками або боками, вона так залишає на вас свій запах. Це теж жест-привітання. Вас щойно прийняли у зграю, що велика честь, враховуючи, що коти за своєю природою тварини-одинаки.

Примружені очі. Якщо кішка дивиться на вас з-під напівопущених повік, вона почувається розслаблено. У неї немає потреби на вас полювати чи вас пильнувати, їй просто подобається знати, що ви поруч.

Повільне кліпання. Якщо в котів і існує щось на кшталт поцілунку, то це саме той жест. Коти повільно кліпають очима, даючи одне одному зрозуміти, що вони не становлять загрози і раді побути поруч. Це знак доброзичливості. Спробуйте подивитись своїй тварині в очі, повільно кліпнути і злегка нахилити голову вбік – певно, вона вам відповість.

Перекочування на спину. Живіт – найбільш вразлива частина котячого тіла. Тож якщо пухнастик ліг перед вами, перекотився на спину чи на бік і показав вам черевце, це ознака найвищої довіри. Але не треба вважати, що це запрошення погладити тварину по животу. Такі пестощі подобаються далеко не всім котам, і ви натомість можете отримати прочухана гострими пазурами. Якщо не знаєте, як кіт зреагує на таку фамільярність, краще погладьте його по голові.

Підстрибування. Якщо ваша кішка трошки підстрибує, побачивши вас, вона не просто вам радіє, а ще й хоче від вас трошки ласки. Було би грубо не відповісти їй.

Занепокоєння та стрес

Коти не надто довірливі тварини і відчувають занепокоєння через найменшу зміну ситуації навколо. Є кілька жестів, як тварина може продемонструвати свій стрес. Завжди звертайте на них увагу.

Притиснутий до землі тулуб. Кішка лягає всім тілом на землю в ситуації, коли бажає сховатись, але не бачить поблизу надійного укриття. Тоді вона намагається злитись із поверхнею, стати непомітною. Не займайте тварину – нехай втече туди, де їй буде спокійніше.

Притиснуті до голови вуха. Це знак сильного стресу і навіть переляку. Не намагайтесь доторкнутись до кота, який його демонструє. Він може зреагувати агресивно.

Розширені зіниці. Це може бути також ознакою великої зацікавленості. У будь-якому разі кішка, зіниці якої розширені, переживає сильні емоції і їй не до вас.

Страх

Коти – тварини не з лякливих, але це не означає, що страх їм невідомий. Просто реагують вони на нього агресією і можуть вступити в бій. Тож навіть не намагайтесь наблизитись до тварини, якщо вона показує вам один із перелічених нижче жестів. Ба більше, постарайтесь не дивитись коту не тільки в очі, а навіть у його бік, щоби він не сприймав вас як загрозу. І не кличте його звичним "киць-киць-киць" – у такому разі звуки с, ц чи ш він сприйматиме як агресивне шипіння у відповідь. Краще облиште наляканого кота, дайте йому втекти, сховатись і заспокоїтись. Поспілкуєтесь пізніше.

Вигнута спина. Якщо кіт стоїть на витягнутих лапах і вигинає спину, він намагається здаватись більшим. Він буквально погрожує своєму візаві.

Напружений хвіст. Абсолютно прямий, напружений і піднятий угору хвіст – теж ознака сильного страху.

Шерсть дибки, вуса сторч. Це ще один захисний механізм, за допомогою якого кіт намагається здаватись крупнішим і страшнішим. Вуса при цьому часто спрямовані у бік об’єкта, який лякає кота. Нерідко такі прояви супроводжуються гучним криком. Наступний крок – сильний удар лапою.

IMG-94f94d5f759c3be78e2beba74e60f775-V

Муркіт

Зазвичай ми сприймаємо котячий муркіт, як вияв розслабленості та щастя. І це так, якщо при цьому мова тіла підтверджує – тварина відчуває спокій та радісна.

Але муркіт також може бути проявом занепокоєння. Якщо кішка, муркочучи, метушиться, зверніть увагу, куди вона вас веде, що хоче показати. Вона явно привертає вашу увагу до чогось.

Часом пухнастики муркотять, щоби заспокоїти себе у стресовій ситуації. Тож якщо у ветеринарній клініці ваш улюбленець розмуркотівся, це не означає, що він радий бачити свого лікаря. Це знак того, що тварина дуже переживає.

Ще одна причина муркотіння – це біль. Тому важливо стежити за мовою тіла вашої кішки, а також за контекстом, оскільки це найкращий показник того, чи щаслива вона і чи почувається комфортно.

Вгору