Російська пропаганда видає такі факти за нібито "народну підтримку" війни проти України

Джерело:  censor.net  /  17:21, 10 Травня 2023

Людей з інвалідністю на окупованому Донбасі примушують в’язати маскувальні сітки для окупантів та видають це за "народну підтримку" війни, - правозахисник Лисянський

На окупованих територіях Луганщини та Донеччини російська "влада" примушує людей з інвалідністю в’язати шкарпетки та маскувальні сітки для рашистів.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомив правозахисник, засновник "Східної правозахисної групи" (СПГ) Павло Лисянський.

Російська пропаганда видає такі факти за нібито "народну підтримку" війни проти України.

Під час моніторингу аналітики СПГ встановили, що окупаційні адміністрації примусово залучають до виробництва маскувальних сіток, окопних свічок, в'язання шкарпеток, теплих килимків та ковдр людей з інвалідністю.

"Російська пропаганда намагається створити образ "народної підтримки війни", тому нахабно використовує людей з інвалідністю", - зазначив Лисянський.

Серед них Надія Тимохіна, жителька Донецька - інвалід від народження. Ще в ранньому віці їй поставили страшний діагноз - дитячий церебральний параліч 1 групи. Незважаючи на проблеми з мисленням та мовою, Надію примусили до участі в акції "Все для фронта, все для победы" - вона в'язала килимки з трикотажних смужок для найманців "ДНР". Наразі Тимохіна та інші особи з інвалідністю плетуть маскувальні сітки для окупантів.

Неповнолітня донеччанка Вікторія Рассолова, з вродженим ДЦП називає себе "волонтером добрих справ", а на зустрічах зі своїми друзями з інвалдністю у товаристві "активних інвалідів "Донецкие зори" вони ухвалили рішення надавати допомогу представникам НВФ. Підлітків залучили в'язати "військовим" теплі шкарпетки і шити невеликі ковдри, а за виготовленням теплих речей підлітки освоїли виготовлення окопних свічок і маскувальних сіток для війькових-окупантів.

Зазначається, що рашисти також залучають пацієнтів Донецького будинку інтернату для громадян похилого віку та інвалідів із геріатричних відділень.

В окупованому Єнакієвому, на базі громадської організації жінок-інвалідів "Грация", люди з інвалідністю в'яжуть маскувальні сітки та шкарпетки для фронту та шпиталів у рамках "проєкту "Гражданский спецназ". Аналогічну продукцію - килимки, маскувальні сітки, окопні свічки, в'язання шкарпеток для учасників НФВ виробляють і на окупованій Луганщині - на базі "державної установи "Центр комплексной реабилитации инвалидов".

"У росіян стоїть завдання прив'язати все українське суспільство до війни, особливо на окупованій території України. Таким чином, кожен громадянин хоч якось може бути причетний до воєнних дій. Тим самим Кремль намагається підвищувати лояльність у суспільстві до своїх злочинних дій", - підсумував Лисянський.

Вгору