Росіяни запустили фейк про киян, що риють окопи навколо столиці – як не розпускати брехливі плітки

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  17:12, 23 Лютого 2024

Російські пропагандисти поширили фейк, що начебто «сили оборони разом з цивільними риють окопи та готуються захищати Київ». Для підтвердження показують фото, зняте на Донеччині

Росіяни поширюють брехню, яка виглядає таким чином: “ЗСУ і цивільні люди риють окопи навколо Києва та готуються обороняти українську столицю”.

Насправді фото з чоловіком в цивільному одязі, яке вони демонструють, зняте не під Києвом, а у тимчасово окупованому Маріуполі у грудні 2022 року, а світлина з воїнами ЗСУ – на околицях Бахмута 1 лютого 2023 року. Відомий навіть автор останньої світлини – це фотограф Yasuyoshi Chiba, що зафільмував для видання Agence France-Presse (AFP).

“Завдання цієї недолугої кремлівської компіляції – тримати жителів столиці України у напрузі, посіяти панічні настрої і спровокувати хаос”, – повідомляють у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Читайте також: “Масовка” для Байдена, гігантська вишиванка на “Батьківщині-Матері” та “бойовики” в Лаврі – які фейки запускали росіяни про Київ у 2023 році

Вгору