Росіяни заявили про створення «особливої» зони на кордоні з ОРДЛО

Джерело:  vchasnoua.com  /  10:31, 25 Травня 2024

В кремлі вирішили обгородити окуповані території Донбасу колючим дротом зі сторони ростовської області. Таке рішення окупанти прийняли через дезертирство військових рф

Губернатор Ростовської області росії Василь Голубєв підписав указ про встановлення п’ятикілометрової зони на так званому "адміністративному кордоні з "ДНР та ЛНР". Таки дії нібито зможуть убезпечити від проникнення до Росії терористичних груп і незаконного переміщення зброї.

Росіяни обгородять кордон з ростовською областю колючим дротом/ Ілюстративне фото

Наказ про створення «особливої зони» підписав губернатор ростовської області.

«На цій території встановлено особливий правовий режим, аналогічний прикордонній зоні, цей захід вжито для захисту від проникнення терористів, екстремістів та їхніх посібників, незаконного переміщення зброї та боєприпасів», — каже кремлівський посіпака.

Є інформація, що цю зону планують зробити шириною в п’ять метрів уздовж усієї довжини кордону. Тут заборонятимуть перебувати без документів, а в 100 метрах до «особливої зони» заборонятимуть знаходитися без попередження прикордонного відділення фсб за 12 годин, пише правозахисник, директор Інститут стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський.

«Загалом, зараз на окупованій території України масово біжать дезертири з окупаційних підрозділів ЗС рф. Тікають вони, як правило підрозділами. Також цього року зафіксовано кілька втеч груп ув’язнених із неофіційних місць несвободи, там де утримуються дезертири», — пише Лисянський.

У 2023 році на кордоні окупованої території з ростовською областю навіть зафіксували вбивства прикордонників фсб дезертирами. Станом на квітень 2024 року, з початку року було зафіксовано 2,5−3 тис. нових випадків самовільного залишення частини.

«Звичайно біжать групами й зі зброєю у бік рф. Тепер під приводом „боротьби“ з терористами в кремлі вирішили обгородити окуповані території колючим дротом. Я ці прикордонні місця з юності знаю. Там усе не перекриєш. „Особливу зону“ роблять, щоб вбивати дезертирів на місці, та й під шумок інших неугодних», — каже Лисянський.

Вгору