Росія, москва, московія. Написання з маленької літери – більше не помилка

Джерело:  usionline.com  /  17:29, 22 Вересня 2023

Нацкомісія зі стандартів державної мови дозволила писати слово «росія» з малої літери

Національна комісія зі стандартів державної мови опублікувала висновок щодо правопису слів росія, москва, московія, російська федерація

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації з посиланням на висновок, оприлюднений на офіційному порталі комісії.

Як мінімум після початку повномасштабного вторгнення рашистів в Україну багато ЗМІ в нашої країні писали назву держави агресора з маленької літери, висловлюючи свою громадянську позицію. Але це було не дуже коректно з урахуванням офіційних правил. Тепер ситуація змінилася.

Національна комісія зі стандартів державної мови обговорила питання правопису, зважаючи на героїчну боротьбу Українського народу за Незалежність Української Держави, взявши до уваги звернення в соціальних мережах Віцепрем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук про написання назви країни-агресора з малої букви повідомляє, що написання назв «російська федерація», «росія», «москва», «московія», «московське царство», «російська імперія»», «державна дума рф» тощо з малої букви можна не кваліфікувати як відхилення від норм української мови в текстах неофіційного характеру, – йдеться у висновку.

Вгору