"Референдум" окупантів: як російські політтехнологи готуються до головного фарсу осені

Джерело:  v-variant.com.ua  /  14:03, 28 Липня 2022

Росіяни на сході України готуються розіграти чергову виставу з «референдумом», в яку повірять лише вони. Навіть якщо проведуть свій псевдореферендум, для України це глобально не означає рівно нічого. Луганщина та Донеччина як були українськими, такими і залишаться

Російські окупанти планують «легалізувати» новоокуповану територію Луганщини та Донеччини, провівши псевдореферендум цієї осені. Для цього вже запустили агітаційну кампанію в стилі СРСР та готують «пікети».

Гроші виділені, політтехнологи працюють. Росіяни на сході України готуються розіграти чергову виставу з «референдумом», в яку повірять лише вони. Але при цьому, збираються витратити кругленьку суму грошей, враховуючи розмах.

Журналісти «Східного варіанту» з допомогою «Східної правозахисної групи» дослідили, що відбувається нині на окупованій Луганщині та що планують утнути російські окупанти в українських містах.

«Приєднання» до росії чи «союзна держава»

Відразу кілька джерел говорять про те, що псевдореферендум на Луганщині планується на вересень цього року. Озвучується навіть орієнтовна дата — 11 вересня. Але попри наближення «часу Х» для російських окупантів, з агітацією вони довгий час не поспішали.

лиснянський

Керівник «Східної правозахисної групи» Павло Лисянський пояснює:

«Вони елементарно не знають, що писати на плакатах. Оскільки ще не визначено, чи це буде приєднання до росії, чи до так званої «союзної держави», яка існує з 1999 року».

Концепція «союзної держави» — це такий собі радянський союз «на мінімалках», який об'єднує «братні народи».

Поки до «мега імперії» входять лише дві країни — росія та білорусь. Але, ймовірно, її хочуть розширити шляхом так званих «лнр» та «днр».

росія та білорусь визнають ці псевдоутворення на окупованій українській території за повноцінні держави, а тому цілком серйозно планують «приєднувати» їх до наддержавного утворення.

«Вони ж це будуть продавати не на цивілізований світ, а на свого внутрішнього політичного споживача. А для цього споживача все буде виглядати так, що путін відтворив радянський союз в малому форматі — радянську імперію. І пропаганда пронесе його через усі підручники, як рятівника», — пояснює Павло Лисянський.

Підтверджував ці наміри окупантів і приїзд так званого «держсекретаря» «союзної держави» дмитра мєзєнцева на Донбас 6 липня цього року. Тоді він, за повідомленнями пропагандистських ЗМІ, привіз гуманітарну допомогу.

Та експерти припускають, що це міг бути дзвіночок про його наміри, приєднати Донбас до своєї «союзної держави».

Агітація розпочалася

Люди, які залишаються на окупованій території, відзначають появу політичних постерів у своїх населених пунктах. Здебільшого це плакати без конкретики, але з брендингом «єдиної росії».

«У місцях, де роздають гуманітарку, в місцевій адміністрації, навіть у банку плакати з пиками російських політиків. Розказують, що росія нам допомагає, що росія щось відбудовує. Відчувається, що людей накачують цією інформацією і готують до чогось», — говорить у коментарі «Східному варіанту» співрозмовник з новоокупованого міста Луганщини.

Аналогічні повідомлення ширяться і соціальними мережами окупантів. Для прикладу ось:

«Очередной груз гуманитарной помощи (строительные материалы) уже направляется в Сватовский район. Спасибо саратовской области рф за помощь».

У «Східній правозахисній групі» пояснюють: із середини липня росіяни таки намагаються розігнати агітаційну кампанію. І будують її дійсно навколо «єдиної росії».

Саме «єдина росія» відкрила дитячий центр при луганському Свято-Володимирському соборі. Також відкриті 15 гуманітарних штабів та консультаційні центри «по наданню безоплатної правової допомоги». Бажаючим роздають партійні квитки «єдиної росії», а пересічним людям — паспорти під егідою цієї провладної партії.

Дітей готують до майбутнього в росії

Дітей готують до «майбутнього» в росії Фото з ТГ-каналу «Східної правозахисної групи»

Схоже на те, що людям на тимчасово окупованій території будуть «пропонувати» таки приєднання саме до рф.

Правозахисники зі «Східної правозахисної групи» дізналися, що політтехнологи рф створили організацію «З росією назавжди», через яку вони запустили кампанію пікетів «місцевих жителів» про необхідність проведення «референдума» про воз’єднання з Росією.

«Наразі такі пікети пройшли в Дебальцевому, Марківці, Старобільську, Антрациті, Ровеньках. Агітатори з-поміж місцевих жителів розносять газету «Республіка» з зображенням путіна. Зарплата «активістів» складає 50 грн або 150 рублів на день. Акцію планують проводити до 3 серпня», — йдеться у повідомленні «Східної правозахисної групи».

Агітатори роздають людям газету

Агітатори роздають людям газету «республіка» з обличчям путіна Фото з ТГ-каналу «Східної правозахисної групи»

Створять картинку масовості

Павло Лисянський припускає, що сам референдум пройде за прикладом попередніх років. Приводів сумніватися, що росіяни зможуть намалювати потрібну цифру у фінальних результатах, немає.

А ось заради картинки, каже Лисянський, російські політтехнологи вдадуться до хитрощів.

Лиснянський

«Вони суттєво скоротять кількість виборчих дільниць. Тобто якщо це велике місто і там раніше було 30 дільниць, то зараз там буде 8. Це потрібно, аби люди скупчувалися на одній дільниці й створювали ефект натовпу, мовляв, дивіться, як багато людей прийшло голосувати на «референдум», — говорить Павло Лисянський.

Аналогічний принцип, кажуть люди з окупованого міста Луганщини, росіяни використовують і під час роздачі гуманітарної допомоги. Вони роздають продукти в одному місці, замість того, аби розділити по різних районах.

Процес отримання людьми допомоги фіксують на фото та відео. Таким чином «підносять патрони» своїм пропагандистам, які розповідають про «хороших росіян» і «турботливу нову владу».

Проголосують, а що далі?

Навіть якщо росіяни проведуть свій псевдореферендум, для України це глобально не означає рівно нічого. Луганщина та Донеччина як були українськими, такими і залишаться.

Що робитимуть росіяни — залежатиме від польоту їх нездорової фантазії.

Скоріш за все, «лнр» та «днр» лишаться такими ж псевдоутвореннями без особливих прав у рф, якими вони є і зараз.

Можливо, припускає Лисянський, вони спробують створити певну «співдружність» з Ростовською областю, про яку раніше заявляв місцевий губернатор.

«Ця технологія зветься «єврорегіон». Раніше її пробували реалізувати ще при Януковичу. Туди входили Луганська, Донецька та Ростовська області», — пояснює Лисянський.

У військовому плані, на його думку, «псевдореферендум» окупантів також нічого не змінить. Росіяни продовжать бої за Донецьку область та намагатимуться схилити Україну до переговорів з подальшим визнанням «лнр» та «днр».

Або ж, припускає Лисянський, хотітимуть вибудувати безпекову лінію поблизу псевдореспублік.

Однак, завдання для ЗСУ та всієї України незмінні — знищити ворога та звільнити окуповану територію, як би росіяни її не називали.

Вгору