Просто прийшла росія: кадетські класи, «матросня» та російські військові на лінійках

Джерело:  vchasnoua.com  /  15:20, 2 Вересня 2023

росіяни на ТОТ хочуть ввести в навчальну програму «патріотине виховання» та уроки з основ війської справи: на окупованому Донбасі розпочався навчальний рік

Росіяни знищили 90% маріупольських шкіл/ Фото: Петро Андрющенко

Сьогодні перший дзвоник пролунав у всіх школах України. Діти розпочали новий етап здобуття освіти. Навчальний рік розпочався й на тимчасово окупованій території. Під російський гімн і з кульками в кольорах прапору рф школярів вивели на лінійки, попри небезпеку.

Так, кілька десятків дітлахів для пропагандистської картинки зібрали на «свято» навіть в окупованій Волновасі.

На лінійках — вдосталь «триколорів» / на фото: Сорокине

Верезамське

Діти — це один із головних об'єктів для пропаганди. Через освіту окупанти готові нав’язувати їм наративи «руського міра». Навчальний рік-2023 діти почнуть у тих школах, що більш-менш вціліли. Більшість освітніх закладів окупанти зруйнували.

«У 2021 році майже 40 тисяч дітей сідали за парти у 63-х школах українського Маріуполя. Урочиста лінійка, усміхнені вчителі, радісні діти та перший дзвоник, — говорить радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. — Школи поетапно ремонтувалися, перетворювалися на сучасні освітні простори. Класи наповнювалися мультимедійним обладнанням, створювалися спортивні спортмайданчики, сучасні класи. З 24 лютого 2022 року все зруйновано. Окупанти пошкодили 90% шкіл у місті».

Разом з цим, у Маріуполі «деградація» наочно спостерігається на прикладі морського ліцею.

«Тут завжди була еліта. Майбутні капітани та справжні морські вовки. З відповідними ритуалами. Тепер — матросня та „Яблочко“. Просто прийшла росія», — додав Андрющенко.

Коли у вас виникне необхідність проілюструвати поняття “Деградація” - беріть це відео.
Перший дзвоник в окупованому морському ліцеї в Маріуполі. Тут завжди була еліта. Майбутні капітани та справжні морські вовки. З відповідними ритуалами.
Тепер - матросня та “Яблочко”.
Просто прийшла росія.

https://t.me/andriyshTime/13119

Крім цього, вже з перших навчальних днів росіяни планують нав’язати дітям російське «патріотичне виховання».

«З 1 вересня окупанти планують відкрити кадетські класи на тимчасово окупованих територіях, — повідомляє Центр національного спротиву. — В цих класах росіяни планують навчати дітей основам військової справи та проводити «патріотичне виховання. Керувати цим процесом будуть бойовики з «росгвардії», колаборанти з «міністерства освіти» та інші посадовці окупаційних адміністрацій».

Кадетський клас у Хрустальному

У Боровому, що біля Сєвєродонецька, окупанти сьогодні урочисто відкрили відбудовану школу, яку ж самі й зруйнували. На освітній заклад почепили меморіальну табличку на честь костянтина дегтяренка — 21-річного окупанта, ліквідованого в Маріуполі.

Фото: окупаційна адміністрація Сєвєродонецька

Традиційно шкільні та студентські лінійки стали майданчиком для політичного піару. Так, «почесними» гостями урочистостей на окупованій Луганщині стали ватажки «лнр», сенатори рф, депутати «народного совета лнр» та інші окупаційні діячі. У промовах — пряма реклама партії «Единая россия» та передвиборні обіцянки.

В окупованому Петровському на дитячий захід привели і учасників «СВО» з метою глорифікації окупантів серед школярів.

Окупанти на шкільній лінійці

Вгору