Пропаганда на ТОТ: стало відомо, хто пише проросійські підручники для учнів окупованої Донеччини

Джерело:  v-variant.com.ua  /  14:08, 11 Грудня 2023

Раніше вони — працівники освіти Донеччині, а зараз методисти відділу початкової загальної освіти так званого Донецького Республіканського Інституту додаткової педагогічної освіти, та популяризатори “руського міра” в школах

У розробці підручників брали участь так зване “міністерство” освіти та науки самопроголошеної “днр” та Донецький республіканський інститут додаткової педагогічної освіти. Східний Варіант ідентифікував авторів та укладачів підручників “Уроки гражданственности Донбасса” та “Историческое краеведение”.

Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.

Раніше вони — працівники освіти Донеччині, а зараз методисти відділу початкової загальної освіти так званого Донецького Республіканського Інституту додаткової педагогічної освіти, та популяризатори “руського міра” в школах. Так званий Донецький Інститут з початку російської агресії активно сприяв переходу на російську систему освіти в школах тимчасово окупованої Донеччини.

Два роки тому декілька авторів підручників, які ми досліджували, брали участь у семінарі щодо особливостей викладання «Історії», «Суспільствознавства», «Права», курсів духовно-морального та громадянознавчого спрямування. І як зазначав, так званий Донецький Інститут, то особливу увагу звернули на питання, пов'язані з необхідністю проведення роботи щодо підтримки історичної пам'яті, вихованню поваги до історії свого народу.

Сторінки авторок — Оксани, Олени, Галини, Ольги та Олени, — нічим не примітні. Лише деколи на сторінках з’являються репости відео пропагандистських блогерів про війну в Україні чи публікації пісні прокремлівського співака з красномовною назвою “Я русский”.

пропаганда в освіті

Одна з укладачок підручника на фоні стенду минпросвещения россии. Фото: сторінка Олени у соцмережі

Ще деякі з них відвідували місця на заході України на початку 2014 року, де відпочивали і фотографувались або цитували у своєму профілі Лесю Українку, як особу яка сформувала внутрішній світ, а вже згодом обрали шлях підігруванню і просуванню російської пропаганди серед українських школярів. Після початку російської окупації ці працівники освіти почали відвідувати російські освітні заходи, публікувати фото на фоні стенду Минпросвещения россии та проводити засідання відділення російського історичного товариства на тему “російської весни на Донбасі”.

Ми звернулись до авторок з питаннями щодо їх співпраці з ворогом та неправдивої інформації, яку вони поширюють у підручниках. Проте відповіді на момент публікації так і не отримали.

Читайте повністю статтю Східного Варіанта: Освітня окупація: як росія "перевиховує" українських дітей на захопленій частині Донеччини

Також читайте: Бойовиків "лднр" перекваліфікували для "виховання" молоді на окупованих територіях

Вгору