Прифронтовий притулок в Мирнограді потребує допомоги!

Джерело:  vchasnoua.com  /  12:33, 20 Червня 2024

Нині нагальна проблема у притулку — це вольєри. Їх просто не вистачає на ту кількість тварин, яка є. У вольєрі мають бути по дві собаки, у нас сидять по сім

У притулку Світлани Остапкової перебуває близько 360 чотирилапих. Кожен день ця цифра збільшується, але щоб утримувати новоприбулих тварин, зоозахисникам необхідні вольєри.

Прифронтовий притулок в Мирнограді потребує допомоги/ Фото: ФБ Світлана Остапкова

Російські війська позбавляють дому не тільки людей, а й тварин, які страждають й гинуть, особливо у прифронтових зонах, де тривають щільні обстріли.

Якщо людина може попіклуватися про себе, то чотирилапі - ні. Тому їх опікою займаються притулки. Один із таких працює у Мирнограді. Попри обстріли та небезпеку, зоозахисниця Світлана Остапкова опікується чотирилапими. Її прихисток працює з 2018 року й нині тут налічується близько 360 тварин.

«У нас є 304 собаки, 37 дорослих котів та близько 20 кошенят. Котів було більше, але ми відправили частину до наших друзів у Петропавлівку і на лікування у Краматорськ», — про це у коментарі «Вчасно» розповідає Світлана.

Жінка розповідає, що кількість тварин збільшується, зокрема собак майже щодня хочуть віддати у притулок. Через велику кількість чотирилапих, Світлана мала перспективу переїхати на нове більше місце, однак у березні 2024 року новий притулок спіткала біда — в нього поцілили окупанти. Тоді загинули дві тварини, ще одну було поранено.

«Я лишилися без нічого, передоплату віддала за притулок — близько 500 тисяч гривень. Аби його придбати, я тоді продала будинок, — каже Світлана. — Відновити це все нереально, там було пряме влучання. Завдаток ніхто не повертає, заплатити решту суми у нас теж немає. Тому ми продовжуємо жити у своєму притулку, який є. Та попри це я стараюся якось допомагати, особливо військовим. Вони вивозять тварин із найгарячіших точок».

Фото: ФБ Світлана Остапкова

Фото: sv. ostapkova_priut

Світлана зізнається, що через обстріли тваринам безпечніше залишатися там, де вони зараз є. Паралельно жінка шукає інший прихисток своїм підопічним у разі погіршення ситуації.

«Шукаю у Дніпропетровській області якусь будівлю, їжджу майже кожний тиждень, дивлюся те, що нам по кишені, — каже Світлана. — У нас є 107 тисяч, які ми збирали на евакуацію, але за такі кошти нічого не придбаєш. В оренду здавати ніхто не хоче. А якщо якісь старі ферми, то пропонують купити від одного мільйона, це недосяжна для нас сума. А якщо десь на краю й на нашу кількість, то це всі 4 мільйони. Навіть у тій Петропавлівці я думала придбати старий будинок, аби вивезти тварин з інвалідністю, але він коштує 450 тисяч гривень».

Фото: sv. ostapkova_priut

Фото: sv. ostapkova_priut

Нині нагальна проблема у притулку — це вольєри. Їх просто не вистачає на ту кількість тварин, яка є.

«В одному вольєрі мають сидіти дві собаки, у нас сидять по 6−7. І це не враховуючи, що ще на подвір'ї сотня собак просто бігає. Є навіть тварини, які живуть у машинах. Їх багато, я б забрала всіх, але немає можливості», — додає Світлана.

Нині жінка просить небайдужих підтримати роботу притулку й допомогти коштами або готовими вольєрами. Її притулок рятує життя тварин, які лишаються виживати в умовах війни.

Пожертвувати кошти можна за цими реквізитами:

5168 7554 3391 5689 (ПриватБанк)5375 4141 2368 2220 (МоноБанк)

PayPal: kapitulinav98@gmail.com

Звернутися особисто можна через соцмережі Іnstagram, Facebook.

Фото: sv. ostapkova_priut

Фото: sv. ostapkova_priut

Фото: sv. ostapkova_priut

Вгору