Поліцейські спочатку з’являться у школах біля лінії фронту, - голова Нацполіції Вигівський

Джерело:  censor.net  /  14:49, 28 Грудня 2023

Проєкт пілотують у близько 400 школах, які розташовані недалеко від бойових та кордонів з Росією та Білоруссю. Зокрема, йдеться про Харківську, Запорізьку, Миколаївську, Чернігівську, Сумську області та інші

У рамках проєкту "Офіцери шкільної безпеки" поліцейські почнуть охороняти школи із кінця січня 2024 року. Спочатку це стосуватиметься закладів освіти, наближених до лінії фронту.

Про це голова Нацполіції Іван Вигівський розповів в інтерв’ю виданню "Українські новини", повідомляє Цензор.НЕТ.

Він розповів, що для набору та підготовки нових поліцейських потрібно щонайменше 5 місяців. Та цього часу немає, тож розпочати планують з перерозподілу чинних офіцерів.

Проєкт пілотують у близько 400 школах, які розташовані недалеко від бойових та кордонів з Росією та Білоруссю. Зокрема, йдеться про Харківську, Запорізьку, Миколаївську, Чернігівську, Сумську області та інші.

"Ми поставимо туди зараз чинних поліцейських, щоб обкатати схему, подивитися, де є якісь складнощі, а далі будемо набирати людей через конкурс. В тому числі й жінок, які прекрасно зможуть комунікувати з дітьми, а також пройдуть навчання та зможуть забезпечувати належну безпеку з використанням спецзасобів та поліцейських навичок", - розповів Вигівський.

В одній шкільній будівлі перебуватиме один поліцейський. Питання носіння зброї ще вирішується.

Поовна реалізація проєкту займе близько 2 років. Протягом 2024-го планується забезпечити поліцейськими 6,5 тисяч шкіл.

"Але момент мобілізації ми будемо враховувати дуже серйозно, щоб не пропускати ухилянтів. Окрім жінок, є також, наприклад, багатодітні чоловіки, до мобілізаційного віку, або хто має відстрочку від призову, або вже демобілізований, але має ментальне та фізичне здоров'я працювати на такій посаді", - зазначив голова Нацполіції.

За його словами, серед основних задач поліцейських у школах - не пропускати сторонніх осіб та стежити, що ніхто не проніс небезпечні предмети. Зокрема, для цього встановлять аркові металодетектори.

"Ми маємо показати дітям, що шкільний офіцер безпеки - це захисник. Тут не стільки на дітей налаштовані обмежувальні заходи, скільки на сторонніх осіб, які можуть приходити до школи", - пояснив Вигівський.

Вгору