Побутові відходи і сонячні панелі: як українець зробив свій будинок енергоощадним

Джерело:  shotam.info  /  10:25, 21 Лютого 2020

За електроенергію та газопостачання на рік виходить менше тисячі гривень

Кропивничанин Павло Мазур економить на опаленні та електроенергії завдяки власноруч змайстрованій системі. Про це розповідає Суспільне.

За електроенергію та газопостачання на рік виходить менше тисячі гривень. При тому, що площа його будинку – п’ятдесят квадратних метрів. Чоловік розповів: економить, бо користується автономним опаленням, яке змайстрував сам. Електроенергію виробляють сонячні панелі.

Реактор на відходах

Павло Мазур вмонтував тепловий реактор під підлогу, його зробив зі старих газових котлів. 

”Виникла ідея, щоб гріти, але закладати дрова чи відходи рідше, і зробити ось такий здоровий реактор на кімнату”, – розповідає майстер.

Каже, для опалення будинку у цей реактор закладає сухі побутові відходи двічі на тиждень. 

 ”Тут багато обертів диму, і поки він іде довгими каналами на вулицю, він віддає все своє тепло”, – пояснює Павло Мазур.

А це, показує, повітряний сонячний колектор. ”Це називається повітряний колектор, який закачує повітря, нагріте в цьому приміщенні – бо дах скляний, температура зараз двадцять градусів. Цей датчик нагрівається, вмикається вентилятор, заходить повітря і йде трубами у кімнати”, – додає чоловік.

18 гривень на місяць за газ

Газом господар користується тільки для приготування їжі. За грудень, заплатив вісімнадцять гривень п’ятдесят п’ять копійок. Говорить: планує повністю відмовитись від газопостачання. Для цього змайстрував ось такий біореактор. 

”Перетворення вторинних відходів саме в біогаз. Це експериментальний зразок. Ємність бачка не велика – десь двісті п’ятдесят літрів, та дві по сто шістдесят літрів. Приблизно півтони загалом, це дуже мало, та навіть ось цього газу, якщо мені закачати його в балон, мені вистачить”, – говорить Павло Мазур.

На даху будинку чоловік встановив двадцять чотири сонячні панелі. Так, розповідає, економить електроенергію. 

”Влітку енергії від батарей вистачає. На кондиціонер, мікрохвильову піч, навіть для сушарки фруктів. То цього вистачає на дев’яносто – сто відсотків. Плюс акумулятори заряджаються на ніч, адже день більший. Взимку – це три проблеми. День малий, хмарно, холодно, ще й сніг може випасти і закрити панелі”, – додає чоловік.

За електроенергію за січень заплатив сімдесят шість гривень п’ятдесят копійок. За словами Павла Мазура, на біореактор, опалення та сонячні панелі за десять років витратив шістдесят три тисячі гривень.

Вгору