Плата за “кульочки”. Кабмін встановив ціни на пластикові пакети

Источник:  bigkyiv.com.ua  /  11:25, 22 Ноября 2021

В Україні до кінця поточного року можуть запровадити мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. Найменший кульок без ручок коштуватиме щонайменше 2 грн

Проєкт відповідної постанови було внесено на засідання Кабінету міністрів 17 листопада, однак його розгляд було відкладено на прохання Міністерства економіки.

Імовірно, члени Уряду розглянуть цей документ на наступному засіданні, яке попередньо заплановано на 24 листопада. Запровадження “платних пакетів” може відбутися вже 10 грудня, пише “Інтерфакс-Україна“.

Отже, згідно із пропозицією Мінекономіки, пакет без ручок та бічних складок коштуватиме 2 грн, без ручок та з бічними складками; з ручками та без бічних складок – 2,5 грн і з ручками та бічними складками – 3 грн.

У проєкті постанови уточнюється, що йдеться про пакети у формі рукава, з дном та відкритою горловиною зі стінками завтовшки понад 50 мікрометрів”.

Мінімальна ціна розрахована з урахуванням витрат виробників, прибутку і торгової надбавки, і сьогодні ціни таких пакетів коливаються від 1 до 3,99 грн за штуку“, – йдеться у пояснювальній записці.

Нагадаємо, у червні Верховна Рада ухвалила закон про обмеження в Україні обігу пластикових пакетів, надавши тим самим уряду повноваження встановлювати мінімальні роздрібні ціни на них.

Згідно із законом, вимога про платність пакетів не поширюється на пластикові пакети, що розкладаються, і надтонкі, що призначаються для первинного пакування риби, м’яса, сипучих продуктів і льоду. Використання таких пакетів дозволено до 1 січня 2023 року.

Наверх