Перша область запустила безготівкову оплату у приміських, міжміських автобусах і міському транспорті

Джерело:  usionline.com  /  11:34, 1 Грудня 2023

Львівщина офіційно стала першою областю, де у приміських та міжміських автобусах на всіх напрямках запрацювала безготівкова оплата за проїзд, про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький

Це не Одещина, а Львів та Львівська область, які раніше сприймалися як певною мірою конкурент нашого регіону у питанні введення інновацій.

Львівщина офіційно стала першою областю, де у приміських та міжміських автобусах на всіх напрямках запрацювала безготівкова оплата за проїзд, про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

А з 11 грудня 2023 року у самому Львові безготівкова оплата проїзду стане доступною в усіх міських автобусах, трамваях та тролейбусах, повідомили у міськраді.

На впровадження е-квитка область не витратили жодної копійки. Близько 40 млн гривень на втілення проєкту скерував інвестор – «Смарт-Тикет Технолоджи», чиїм партнером є міжнародна платіжна компанія VISA, яка взяла на себе усі ризики, пов’язані із фінансовою складовою.

Обладнання для безготівкової оплати за проїзд встановили у всіх 1050 автобусах, які курсують на території Львівської області. Наразі триває перехідний період – у приміських та міжміських автобусах Львівщини можна розрахуватись і готівкою, і безготівково.

Єдиним незмінним завданням для громад залишилася компенсація вартості проїзду пільговим категоріям: пільговики можуть користуватися громадським транспортом на тих умовах, що й раніше.

Щоб скористатися послугою, заходячи в автобус та виходячи з нього, потрібно прикласти до валідатора банківську картку чи будь-який пристрій з функцією NFC.

Переваги запровадження е-квитка наступні:

  • Контроль за грошима. Система покаже, скільки реально коштів сплачують пасажири – щоб повністю припинити обіг необлікованої готівки й мотивувати перевізників чесно сплачувати податки;
  • Чітке розуміння, скільки пільговиків користуються автобусами й на яких напрямках;
  • Для пасажирів е-квиток – це зручність: без контактів із водієм, не треба чекати на решту та не стояти у черзі;
  • Для автотранспортних підприємств та водіїв – це конкретні дані про пасажиропотік, які підкажуть, яких змін потребує транспортна мережа.
Вгору