Перша країна ЄС повністю закрила в'їзд для росіян

Джерело:  censor.net  /  10:19, 18 Серпня 2022

Естонія припинила пускати громадян РФ із шенгенськими візами

Перша країна Євросоюзу опускає "залізну завісу" для російських громадян, не чекаючи рішення по сьомому пакету санкцій, куди ряд європейських країн пропонують включити заборону на видачу віз.

Естонія із 18 серпня припинила пропускати російських громадян з шенгенськими візами, які видала країна.

Про це пише Цензор.НЕТ із посиланням на ERR.

Зараз такі візи є приблизно у 25 000 російських громадян. Рішення про цю заборону ухвалили ще 11 серпня.

"Обмеження стосуються подорожей з метою туризму, відвідування спортивних та культурних заходів та поїздок до Шенгенської зони з розважальною метою – такого ми більше не приймаємо і таких людей до Естонії пускати не будемо", – сказав заступник директора Департаменту поліції та прикордонної охорони Егерт Белічов.

В Естонію пускатимуть тих, хто приїжджає за туристичними візами до рідних: батьків, дітей та подружжя. Крім того, винятки робляться для візитів із гуманітарною метою: наприклад, на похорон.

Тих, хто приїхав до 18 серпня, виганяти з країни не будуть, але при виїзді з Шенгенської зони їхні візи анулюються. Винятки роблять для тих, хто до початку дії санкцій поїхав транзитом через Естонію до третьої країни, наприклад, Британії, і хоче тим самим шляхом повернутися додому.

Естонія, як і раніше, пускатиме до себе росіян із туристичними візами, виданими іншими державами Шенгену. Але міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу заявляє, що Естонія має можливість в односторонньому порядку заборонити в'їзд і їм.

Раніше Естонія припинила видавати громадянам рф тимчасові посвідки на проживання та навчальні візи, а також ввела обмеження на короткострокове працевлаштування.

Вгору