Підприємець розбудовує бізнес на Донеччині і створює зручний простір для містян

Джерело:  shotam.info  /  10:27, 8 Серпня 2019

Особливого секрету успіху немає – треба працювати. А ще – об’єднуватися і голосно заявляти про свої права. Часи, коли можна було вижити поодинці, минули. Зараз треба гуртуватися, що ми і робимо

Підприємець Віталій Бабенко з початку війни залишив у Донецьку оздоровчий центр, який нещодавно там відкрив. За три роки у прифронтовій Волновасі разом з партнерами збудував два успішні бізнеси і зараз готується запустити нові соціальні проєкти, повідомляє “Бізнес-Схід”.

“Частково мені вдалося вивезти обладнання, частково центр пограбували навесні 2014 року, виїжджав вже під кулями”, – згадує Віталій Бабенко події п’ятирічної давнини.

Підприємець повернувся до рідної Волновахи, на запрошення міжнародної компанії кілька років працював у Казахстані. Але у 2016 році повернувся додому.

Вклав заощадження

“Коли я приїхав, усе у місті було сумно. Я хотів змінити моє рідне місто, разом з друзями за власні заощадження ми збудували перший літній майданчик, де продавали роли та суші, з цього почалася моя нова історія у Волновасі, – розповідає Віталій.

 

Це було влітку 2016 року. На облаштування того простору пішло 100 дерев’яних піддонів та 10 000 цвяхів. Це місце швидко набуло популярності серед жителів Волновахи.

“У червні 2016 року ми відкрили це кафе, у нас був перший столик. Клієнтам усе подобалося, хоча в меню були лише бургери і роли. Згодом ми розширили меню, зараз у нас є також європейська кухня, щодня усі столики зайняті”, – каже Віталій Бабенко.

Пізніше разом з партнерами підприємець відкрив готель та італійський ресторан. Пишається, що і у його маленькій Волновасі є такий сервіс.

“У ресторані у нас працює шеф-кухар, який працював у кращих ресторанах Донецька, Києва та Львова. Також ми пропонуємо різні заняття для місцевих жителів – є фітнес зала, косметологія, є групи для занять йогою, також є дитяча гімнастика, у нас постійно є люди”.

У чому секрет успіху

Досягти успіху допомогло об’єднання з однодумцями і постійна робота над собою.

“Особливого секрету успіху немає – треба працювати. А ще – об’єднуватися і голосно заявляти про свої права. Часи, коли можна було вижити поодинці, минули. Зараз треба гуртуватися, що ми і робимо”, – вважає волноваський підприємець.

На осінь запланували відкрити екозаправки та екотаксі у Волновасі. Частину прибутків спрямовуватимуть на соціальні потреби.

“Хочу, аби наш бізнес був соціально орієнтованим, ми зараз наближаємося саме до соціального підприємництва. Щоб у Волновасі було комфортно жити усім. Частину прибутків будемо віддавати на потреби міста – лавочки поставити, встановити дитячі майданчики, щось прикрасити, зробити зручним і доступним для людей”, – ділиться планами Віталій.

Курси української мови

Нещодавно підприємець звернувся з ініціативою до волноваських чиновників – влаштувати для бізнесу курси ділової української мови. Після цього відеозвернення отримав масу позитивних відгуків від бізнесу, але чиновники не проявили інтересу.

“Ми вирішили, що самі влаштуємо ці курси. У нас вже є багато охочих прийти вивчати українську мову. Мої батьки з Дніпра та Хмельницького, але тут, на Донеччині, через російськомовне середовище вони теж стали говорити російською. Зараз я хочу навчитися говорити українською, мої друзі-підприємці теж проявили бажання, тому ми шукаємо викладача-куратора і самі влаштуємо ці курси”, – сказав Віталій Бабенко.

Також Віталій Бабенко створив і очолює Асоціацію бізнесу Волновахи, куди входять вісім підприємців – представників малого і середнього бізнесу. Безкоштовно надають консультації та влаштовують різні заходи. Один з таких був напередодні виборів, коли запросили кандидатів на зустріч з бізнес-спільнотою.

“Ми постійно привозимо спікерів: юристів, адвокатів, бізнес-консультантів, щоб підприємці-початків отримали інформацію і маючи її вели успішний бізнес. Восени готуємося до серії тренінгів для бізнесу, будемо говорити, як його захистити, зараз це актуально”, – сказав Віталій Бабенко.

Вгору