Парламентська асамблея НАТО визнала Росію країною-терористом

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  17:01, 21 Листопада 2022

Всі 30 країн НАТО підтримали пропозиції української делегації

Держава-терорист, міжнародний трибунал, репарації Україні, кроки для вступу до НАТО — результати засідання парламентської асамблеї північно-атлантичного альянсу.

Парламентська асамблея НАТО, засідання якої проходять нині у Мадриді, визнала росію державою-терористом та закликала створити спеціальний Міжнародний трибунал щодо агресії росії.

Всі 30 країн НАТО підтримали пропозиції української делегації.

«Такий трибунал дасть змогу засудити не тільки безпосередніх виконавців військових злочинів, але і вище керівництво російської федерації. Резолюцію буде направлено урядам та парламентам усіх країн — членів НАТО», — повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.

Він також уточнив, що в резолюції були враховані й інші побажання української сторони:

— збільшення поставок Україні озброєння;

— розробка конкретних кроків щодо вступу України до НАТО;

— створення механізму стягнення репарацій з рф за завдані Україні збитки.

«Делегати особливо відзначили, що українська армія однозначно посилить НАТО, а тому членство України є бажаним та важливим і для самого Альянсу. У резолюції також за нашої ініціативи був закріплений принцип про те, що НАТО буде підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», — поінформував Чернєв.

Він наголосив, що прийняття цієї резолюції — це важливий політичний крок, який відображає настрої у західних парламентських колах, а тому впливає на керівництво країн у прийнятті рішень.

За його словами, дуже тішить той факт, що українська позиція, така як створення трибуналу, виплата репарацій чи визнання росії державою-терористом, поступово стає мейнстрімом на найвищих міжнародних майданчиках.

«За злочини проти людяності, військові злочини, які не мають терміну давності та за злочин агресії покарання буде невідворотнім. Ми цього обов’язково доб’ємося», — написав Чернєв.

На початку листопада посли держав-членів при НАТО прибули з візитом в Україну. На запрошення України прибула група послів-постійних представників держав-членів при НАТО. Щоб іноземці побачили, з яким окупантом має справу наша країна, дипломатам влаштували візит у Гостомель та Бучу.

Під час зустрічі у Кабінеті Міністрів, обговорювали заявку України на членство в НАТО, Саміт НАТО у Вільнюсі наступного року та питання практичного співробітництва.

Росія - країна-терорист - що відомо

11 серпня Сейм Латвії визнав РФ державою, що підтримує тероризм. У зв'язку з цим в ЄС закликали посилити санкції проти Москви, в тому числі видачу віз громадянам Росії та Білорусі.

15 вересня американські сенатори підтримали резолюцію про визнання Росії державою-спонсором тероризму за злочини в Чечні, Грузії, Сирії та Україні. У свою чергу в МЗС РФ пригрозили розривом дипломатичних відносин з США в разі визнання Росії "країною-спонсором тероризму".

У свою чергу з листопада в Чехії депутати визнали політичний режим Росії терористичним.

Вгору