Осколок пошкодив передню кінцівку: врятованій з-під Бахмута віслючці встановили протез

Джерело:  vchasnoua.com  /  09:59, 26 Листопада 2023

Пораненій віслючці, яку з-під Бахмута спільно рятували військові, ветеринари та зоозахисники, з-за кордону доставили протез. Вона швидко до нього адаптувалась і вже бігає

У березні військові евакуювали віслючку із Сіверська, що поблизу Бахмута. Під час евакуації її дитинча загинуло від обстрілу, тому бійці назвали тварину Мамулею.

Сама Мамуля теж постраждала від війни — осколок від снаряда пошкодив їй передню кінцівку. Тому лікарям довелося зробити операції, аби ампутувати понівечену частину кінцівки, дістати уламки снаряда та встановити апарат Ілізарова. UAnimals допомогли оплатити другу операцію, закупити ліки та корм.

«Це неймовірно розумна та контактна дівчинка. Коли в неї розв’язувалася перев’язка на пасовищі, вона сама поверталася на ферму та приносила бинти. Так ми зробили їй понад 400 перев’язок. Вона — приклад стійкості та любові до життя!» — прокоментувала історію віслючки Євгенія Молчанова, директорка реабілітаційного центру «Зелений гай», у якому мешкає Мамуля.

На жаль, апарат Ілізарова довелося зняти з Мамулі через несприйняття тварини. Відтак працівники «Зеленого гаю» домовилися про створення протеза. Його виготовила австралійська ветеринарна лікарка Хлоя Буйтинг за спеціальними замірами на замовлення американської компанії «Orthopets». Протез схожий на чобіток: зовні кольоровий, а всередині м’який, аби Мамулі було комфортно спиратися. З ним віслючка зможе навіть пересуватися слизькими поверхнями, бо протез має для цього спеціальне пристосування.

Піклувальники Мамулі в «Зеленому гаї» вдячні всім людям, які доклалися, аби тварина вижила та комфортно пересувалася.

Для бажаючих долучитись до зборів на порятунок та лікування тварин — можна це зробити на сторінці UAnimals.

Вгору