Ось така команда несе службу на кораблі морської охорони в Одесі (фото, відео)

Джерело:  usionline.com  /  17:25, 15 Листопада 2023

Морський прикордонник Сем та його «морський» котик

Давно вже стало традицією те, що до складу екіпажів кораблів Морської охорони «позаштатно» входять коти. Роками вони розділяють з морськими прикордонниками військове життя на борту. Так на кораблі морської охорони «Поділля» Одеського загону морської охорони проходять службу кіт Шпиль та його «командир» Сем.

Про це розповіли у Державній прикордонній службі України.

Моряк-прикордонник Олександр на псевдо Сем 5 років тому проходив строкову службу в Морській охороні Державної прикордонної служби України. Після строкової опанував фах рятувальника, а також займався детейлінгом автомобілів.

Але з початком повномасштабної війни Олександр повернувся до лав Морської охорони та потрапив саме на «Поділля», на борту якого строковиком отримував свій морський гарт та вишкіл.

Як справжній одесит, Сем з добротою ставиться до котів. Пухнасті це відчувають і завжди віддячують йому своєю відданістю.

В березні цього року на борту «Поділля» з’явився новий хвостик. Моряки жартома кажуть, що кіт вирішив будувати кар’єру, оскільки перейшов з катера на корабель. Пухнастий матрос на прізвисько Шпиль має власну смугастість окрасу, але часом любить покрасуватися в морській тільняшці. Залюбки виходить на бойові чергування разом з екіпажем коли немає штормів. Шпиль завжди бере участь у роботі швартової команди, коли корабель йде у море та повертається в базу. З часом, проявив справжню солідарність з моряками – відмовився від традиційного котячого корму та перейшов на котлове харчування за морською нормою.

Аби не бути дармоїдом, пухнастий регулярно несе вахту.

Із Семом у Шпиля особливо близькі стосунки: їх часто можна побачити разом і в роботі, і під час відпочинку.

Коти на кораблі – це свого роду антистресова терапія. Вони допомагають зняти втому та емоційну напругу. Й, розділяючи з нами нашу службу, фактично разом з нами йдуть до Перемоги. Не втратити в умовах війни людяність, милосердя, доброту і щирість – те, що відрізняє нас, українців. Ми – миролюбна нація, вміємо цінувати життя. Але ми й справедлива нація – вміємо і свій дім, і свою країну боронити від ворогів. І в цьому з нами єдині навіть брати наші менші, – стверджує Сем.

Вгору