Оновлення програми єОселя: вперше видано кредит на приватний будинок

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  07:22, 17 Лютого 2024

Як реалізується програма єОселя?

Гроші на житло отримала родина, яка з початком повномасштабного вторгнення вирішила переїхати на Закарпаття.

Як реалізується програма єОселя?

Новину прокоментувала Юлія Свириденко, яка обіймає посаду першого віцепрем’єра-міністра й міністра економіки України. Чиновниця зазначає, що брати кредити саме на приватні будинки українці нещодавно не могли по програмі єОселя: : такої опції не передбачалося її умовами. Тому українці шукали альтернативу: підшукували кредит онлайн на сайті Kurs Finance Україна.

Але з кінця січня єОселя передбачає також можливість оформити під відносно низькі проценти позику і на придбання приватного будинку. Так, перший позичальник, родина з Ужгорода, отримала житло під 7%. А саме, підписано договір на купівлю будинку площею 82,8 кв. метра в Ужгороді. Закривши питання з житлом, решту фінансових питань можна вирішити за допомогою позики від Тенго чи іншої кредитної організації.

Юлія Свириденко поділилася, як в цілому просувається реалізація програми єОселя. Всього в ній встигло взяти участь понад 7200 українських родин. В коштах фінансування кредитів на житло на поточний момент сягнуло 11 млрд гривень.

Очільниця міністерства економіки додає, що переважно до програми єОселя вдаються військові. Їхня частка в загальній кількості родин, що скористалися державною позикою на житло, складає 62%. За військовими йдуть педагоги, науковці та медики. Популярність програми серед них пояснюється тим, що цим категоріям кредит доступний під символічний відсоток — 3%. Так звана ж масова іпотека надається під 7%.

Подробиці про державну іпотеку

Нагадаємо, що програма єОселя діє з жовтня 2022 року. Для її реалізації об’єднали зусилля Міністерство економіки з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло». Провідні українські банки доєдналися до суспільно значущої ініціативи.

Що стосується кредитів на приватні будинки, за умовами оновленої програми позика надається на житло площею від 62.5 кв. м на одну особу (на кожного наступного члена родини має бути по 21 кв. м.). Так само як і позики на квартири, гроші надаються під 7% для всіх громадян і під 3% для військових-контрактників, вчителів, медиків, науковців.

Варто додати, що гроші від єОселя надаються за умови, що обране житло відповідає певним вимогам стосовно вартості. А саме, його ціна не може бути вищою за середню, визначену Міністерством економіки, по кожному конкретному регіону. Якщо ж вартість перевищує зазначений показник, вона перекривається початковим внеском.

Вгору