Новий міст на Луганщині матиме 100-річну гарантію

Джерело:  shotam.info  /  14:57, 27 Вересня 2019

На якій стадії ремонт?

На Луганщині тривають роботи з капітального ремонту на Сватівському мосту. Станом на сьогоднішній день, на об’єкті будівельники залили суцільну монолітну плиту, на черзі – монтаж карнизних блоків. Роботи ведуться щоденно, без вихідних, повідомляє Служба автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.

На якій стадії ремонт?

Зараз тривають підготовчі роботи для монтажу карнизних блоків, це одна із частин тротуару. Карнизні блоки – це облаштування, облицювання мосту з його торцевої частини. Таким чином, від проїзної частини вже перейшли на монтаж тротуарної частини. Складність монтажу карнизних блоків полягає у тому, що такий блок важить 170 кілограмів, а укладання його полягає потребує міліметрової точності. 

“Саме на карниз «зав’язаний» бортовий камінь та огородження. Проведення таких робіт потребує достатньої кваліфікації та навичок у будівельників. Жодна погрішність у розмірах не допустима”, – повідомив начальник відділу якості та технічного контролю і нових технологій Служби автомобільних доріг у Луганській області Віктор Циганський.

Яким буде перехід?

Наразі будівельники очікують привезення карнизних блоків та тротуарних блоків. Щодо монтажу бортового каменю – це буде не звичайний залізобетонний камінь, а природній – гранітний. Також на мосту буде встановлено перильне та бартерне огородження.

На влаштовану бетонну монолітну плиту прокладуть декілька шарів асфальтобетонного покриття. Всього буде покладено три шари покриття на проїжджу частину мосту (нижній, середній, верхній шар). Це робиться для того, щоб строк служби покриття був не 10-15 років, а значно довшим.

За словами фахівців, хоча ремонт Сватівського мосту належить до капітального ремонту, по факту, йдеться про повне відновлення мосту.

Дорожники планували, що залишаться старі балки прольотних будов, які несуть основну загрузку від руху транспорту. Але будівельники, коли зняли їх, дійшли до висновку, повторне їх використання неможливе з точки зору безпеки. Саме тому всі основні залізобетонні конструкції прогонової будови були замінені на нові.

Коли завершать роботи?

Згідно з договором, закінчення робіт та введення Сватівського мосту в експлуатацію – грудень 2019 року. Але враховуючи соціальну та економічну важливість цього об’єкту, була досягнута домовленість про введення мосту в експлуатацію раніше запланованого строку.

Розрахунковий строк експлуатації нового мосту – не менше 100 років.

Роботи виконує підприємство «Газпромресурс». Хід капітального ремонту мосту знаходиться під постійним контролем замовника — Служби автомобільних доріг у Луганський області та керівництва Луганщини – голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Віталія Комарницького. Він неодноразово особисто перевіряв хід відбудови Сватівського мосту.

Нагадаємо, міст, розташований на автомобільній дорозі Н-26 «Чугуїв – Мілове» (км 136+662), був збудований у 60-ті роки XX століття. За час експлуатації, споруда зазнала значних руйнувань. В останні роки рух по мосту зазнав обмежень, як по вантажу так і по швидкості транспортних засобів.

Вгору