Нові правила міжобласних перевезень з 21 жовтня: відповіді на топ-5 питань українців

Источник:  apostrophe.ua  /  10:59, 20 Октября 2021

Міністерство охорони здоров'я України роз'яснило нові правила на своїй Facebook-сторінці

З 21 жовтня в правила міжрегіональних перевезень пасажирів в регіонах з "жовтим", "помаранчевим" чи "червоним" рівнем епіднебезпеки вноситься ряд змін.

Міністерство охорони здоров'я України роз'яснило нові правила на своїй Facebook-сторінці.

Чи можуть ті, хто перехворів на коронавірус використовувати в транспорті COVID-сертифікат про одужання

COVID-сертифікат про перенесений Covid-19 передбачений в додатку "Дія", але поки перебуває на етапі тестування. Коли він стане доступним, його можна буде використовувати для поїздок громадським транспортом між регіонами. Діяти такий COVID-сертифікат буде 180 днів.

Чи можна отримати паперову довідку про перенесену хворобу

На даному етапі отримання паперової довідки для надання в транспорті поки не передбачено

Чи можна показувати COVID-сертифікат в "Дії"

Для поїздок між областями можна показати цифровий сертифікат в додатку "Дія". Підходить як "жовтий" внутрішній COVID-сертифікат (про отримання першої дози), так і "зелений" внутрішній COVID-сертифікат (про отримання повного курсу вакцинації).

Чи можна тим, хто має протипоказання до щеплення, показувати довідку про це для міжрегіональних поїздок

На даний момент не існує затвердженої форми довідки про протипоказання до вакцинації проти COVID-19. Разом з тим, людей, що мають абсолютні протипоказання до щеплення в Україні менше 1%. Постанова №1236 не передбачає пред'явлення для міжрегіональних поїздок документа про протипоказання до вакцинації. Вихід для таких людей - зробити ПЛР-тест або експрес-тест на COVID-19 і використовувати його для поїздок.

Де можна взяти довідку про отримання першої дози вакцини

Паперову довідку про отримання першої дози вакцини проти COVID-19 може видати лікар, який робив щеплення (форма 063-О). Її також можна використовувати для поїздок.

Наверх