Німецько-український фонд підтримає підприємців на Донбасі

Джерело:  shotam.info  /  10:13, 20 Грудня 2019

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства фінансів України

 19 грудня 2019 року, Німецько-український фонд (НУФ) відкрив нову програму фонду – FinancEast – в рамках якої надаватиметься підтримка малого і середнього підприємствам на Донбасі Ощадбанком, Укргазбанком та ОТП Лізинг.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства фінансів України.

Зазначається, що програма відкриє підприємцям Донбасу доступ до різноманітних фінансових інструментів, зокрема кредитування.

Наголошується, що завдяки цьому гранту Європейський Союз сподівається відновити стійкі кредитні та лізингові операції в регіоні, де банки майже не працювали з 2014 року.

Докладніше з умовами програми можна ознайомитися на сайті.

Про програму

Програма FinancEast спрямована на відновлення фінансування бізнесу у підконтрольних районах Донецької і Луганської областей, економічне відновлення Донбасу та підвищення його інвестиційної привабливості.

Грантові ресурси надаватимуть підприємцям у вигляді компенсації до 50% вартості інвестиційних проектів, профінансованих ОТП Лізинг, Ощадбанком, Укргазбанком.

Інвестиційні проекти передбачають придбання у лізинг або у кредит:

  • сільськогосподарської техніки,
  • обладнання і транспортних засобів,
  • монтаж, будівництво чи реконструкцію приміщень,
  • введення в експлуатацію тощо.

Уже з 20 грудня підприємці зможуть звертатися до регіональних відділень фінансових установ-партнерів та отримувати кошти у лізинг чи кредит.

Для реалізації програми FinancEast Європейський Союз через KfW в рамках ініціативи ЄС EU4Business надав Україні грант в розмірі 9,5 млн євро.

Виконавцем програми виступає Німецько-Український фонд.

Довідка

EU4Business – це ініціатива ЄС, що підтримує приватний сектор у країнах Східного партнерства, зокрема в Україні.

Метою є поліпшення бізнес-середовища шляхом надання професійних порад та доступу до фінансування МСП. Підтримка за ініціативою EU4Business надається спільно з іншими організаціями.

Ініціатива сприяє зростанню та створенню нових робочих місць.

Нагадаємо, відкриті грантові стипендії для подорожей до Німеччини.

Вгору