Називають "разрушкой"...

Джерело:  uainfo.org  /  17:42, 25 Січня 2024

Мережу розлютило відео, як росіяни в Маріуполі цинічно продають зруйновані квартири українців

Відео розмови ріелтора в Маріуполі із російською журналісткою, яка робить репортаж про ринок нерухомості у зруйнованому і окупованому росіянами місті, розлютило українців. Воно стало черговим доказом жорстокості і ницості загарбників, і це має побачити світ.

У TikTok опубліковане відео репортажу російської журналістки про ринок нерухомості в зруйнованому Маріуполі, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.

Побачене на відео розлютило українців. Зруйновані і залишені квартири українців росіяни називають "разрушкой" і цинічно обговорюють, чи купувати квартиру в новобудові, чи придбати її в напівзруйнованому домі в центрі міста, бо це обіцяє гарні прибутки в майбутньому.

"Подивилась репортаж в тіктоці про ринок нерухомості в Маріуполі. Збагатилась терміном „разрушка“ ("есть ли смысл вкладываться в разрушку?"). Сам сюжет репортажу вражає кришталевою незамутненістю ведучої. Разом з ріелтором вони ходять по розваленій, колись дуже гарній квартирі, де вперемішку різний милий домашній мотлох і дитячі речі. Діалог відверто сюрреалістичний — ріелтор заходить на кухню, де впала стеля і вибиті вікна, і каже — а вот тут чудесная, очень большая кухня. А тут, видите — заводить в ще одну розвалену кімнату — а тут детская, чудесная детская. Журналістка сміється і обурюється — мовляв, чого ж власники не прибрали б хоч трохи, сміття не вивезли. На що ріелтор, яка трохи більше схожа на людину, пояснює - деяким людям важко це зробити морально. Такі штуки треба субтитрувати англійською і показувати за кордоном", — написала у Facebook українська стилістка Тетяна Кремінь.

https://t.me/nvua_official/72615

У коментарях під відео російської програми в TikTok українці питають, чи живі взагалі власники квартири, і згадують, як багато маріупольців загинули в місті цілими родинами.

"Нехай привиди не дають вам ніколи спокою", "Земля, яка залита кров’ю — не буде жодному спокою в цьому місті… На сльозах людей і горі нічого хорошого вже не буде", "Разрушка" — наскільки треба бути твариною, щоб так казати, на горі і крові-щастя не побудуєшь…", "На прикладі маріуполя бачим для чого ця війна", "Скільки в мене загинуло знайомих в Маріуполі, сім'ями просто", "Це просто за межею добра і зла".

«Не треба називати їх тварями, б**дями чи давати ще якесь визначення. Тварі, тобто, тварини — живі істоти, деякі взагалі або гарні, або корисні, або смачні. Бляді так взагалі у чомусь найчесніші створіння. А ці істоти… Вони просто расіяні. Расіяні, расіянці, московіти тощо. Цим усе сказано, цим усе пояснюється. Не люди. Не тварини. Якась абсолютна нежить», — зазначила користувачка мережі Зоя Філіпова.

Українці вже намагаються перекласти неологізм «разрушка» англійською мовою, щоб відео могла подивитися міжнародна аудиторія. І пропонують варіанти wreckies та wrecks.

"Є такий неологізм — разрушка. Це російською. Це вони так ніжно називають будинки на вторічному ринку, яка їх же окупантська армія і розвалила. Розумієш психологічний феномен виникнення такого слова?", — пишуть у коментарях. Користувачі вже пропустили термін "разрушка" через ChatGPT і ось як він його розтлумачив.

"Такий термін може виникнути у зв’язку з певним емоційним або психологічним відношенням до подій чи об'єктів. У цьому випадку "разрушка" може бути спробою м’яко описати або відобразити стан речей, які зазнали руйнування або деградації.

Застосування подібних термінів може мати різні мети, включаючи вираження емоцій, відсторонення від негативних аспектів, або навіть спробу виправдати чи мінімізувати зруйновання. Такі слова можуть виникати в певному соціокультурному контексті і відображати певний національний, історичний чи політичний спосіб мислення.

У даному випадку термін може слугувати інструментом для зменшення відповідальності або згладжування наслідків руйнувань, що може бути пов’язано з певним внутрішнім конфліктом або неоднозначністю у сприйнятті подій"", — пише користувач Мережі Алекс Гончаров у коментарях під постом Тетяни Кремінь.

Нагадаємо, Американська кіноакадемія номінувала український документальний фільм про жорстоку облогу та руйнування Маріуполя 20 днів у Маріуполі на здобуття премії Оскар в номінації Найкращий документальний повнометражний фільм. Її зняли українські журналісти, які залишалися в охопленному війною місті і дивом вивезли з оточеного військами РФ Маріуполя свої відео та фотоматеріали.

Вгору