«Наступ» на Харків: роспропаганда розкрила «стратегічний задум» генштабу рф

Джерело:  sprotyv.info  /  09:38, 14 Серпня 2023

Оголошену через російські обстріли евакуацію мирного населення з Куп’янського району росіяни сприймають як нездатність ЗСУ утримати цей напрямок

Оголошену через російські обстріли евакуацію мирного населення з Куп’янського району росіяни сприймають як нездатність ЗСУ утримати цей напрямок. Тому хочуть переконати в цьому російське населення та створити ілюзію завдання головного удару російських сил саме на цьому напрямку. З цією метою російські воєнкори та експерти відразу почали розкривати чи не стратегічні цілі генштабу росії – «Куп’янськ – ключ до Харкова!». По це пише Telegram-канал «Вольнодумец».

Очевидно, що «воєнкори й експерти», які «відверто розкрилися», мають ту ж мету, що й російський генштаб – переконати керівництво ЗСУ зняти резерви з Мелітопольського і Бердянського напрямків, де для росіян склалася критична ситуація, і перекинути їх під Харків.

Чи не прямо говорить про це російський військовий експерт полковник Анатолій Матвійчук: «Щоб протистояти наступу російської армії (під Куп’янськом) ЗСУ мають створити угруповання у вказаному місці. Але без уведення додаткових резервів це зробити неможливо. А таких резервів у ЗСУ практично немає. Є невелика кількість піхоти в межах 30 тисяч, але для неї немає техніки та основних засобів. Тож взяття Харкова – це наш стратегічний задум. І я думаю, що його буде найближчим часом реалізовано».

Начебто для вірності росіяни проводять на цьому напрямку маневри своїх військ. Зокрема, додатково переміщують у зону Куп’янського напрямку 272-й мотострілецький полк 47-ї танкової дивізії та одну з бригад 2-ї загальновійськової армії, яка відновлює свою боєздатність.

Крім того, на цьому напрямку активізувався 15-й мотострілецький полк 2-ї мсд зі складу 1-ї танкової армії ЗС рф, який вже двічі безуспішно намагався атакувати з боку с. Першотравневого. З північного боку у с. Сіньківку намагаються прорватися підрозділи 25-ї омсбр 6-ї ОВА ЗС рф.

Очевидним фактом є те, що росіяни продовжують наступати на Куп’янському напрямі. Ситуація там справді складна і у Кремлі давно мріють захопити Харків, як і “Київ за три дні”.

Нагадаю, ще 15 січня 2015 року «стегенцевий генерал» Захарченко, який невдало пообідав у кафе «Сепар», говорив: «Наше завдання найближчими днями відкинути лінію фронту від Донецька на 30-50 км. Це наше стратегічне завдання». А ЗСУ, як стояли на той час під Мар’їнкою та Красногорівською, так і стоять! А з Авдіївки практично з будь-якої зброї можна дістати центр Донецька.

Ось і сьогодні на Куп’янському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районах на північний схід від Сіньківки, на північ від Кислівки та на південний схід від Андріївки Харківської області. Завдав авіаційних ударів у районі Кислівки та Первомайського. Артилерійським та мінометним обстрілом противника зазнали Куп’янськ, Масютівка, Кислівка, Берестове.

Вгору