На Вінниччині розпочали вкладати тротуарну плитку зі сміття (ФОТО)

Джерело:  shotam.info  /  13:25, 30 Жовтня 2019

Чому це важливо i які переваги

Мешканці Іллінецького району, що на Вінниччині, почали переробляти поліетиленові пакети та плівку у тротуарну плитку. Про це інформує пресслужба Іллінецької ОТГ.

“На базі Іллінецького сміттєсортувального комплексу розпочав роботу цех з виготовлення полімерно-піщаної плитки. Основу плитки складає два компоненти – пісок, який займає 70% загальної маси, синтетичні полімери – 25-30%. Для отримання кольорової плитки додається ще барвник”, – ідеться у повідомленні.

Які переваги

Така плитка міцна, стійка до стирання, низьких і високих температур, солі, вологи.

Не менш важливим є й той факт, що встановлена лінія дасть можливість переробляти один з найбільш небезпечних видів твердих побутових відходів – поліетиленові пакети і плівку, які складають 20% від загального об’єму відсортованої на сміттєсортувальному комплексі продукції.

Чому це важливо

Вироби з полімерів розкладаються майже тисячу років. Однак і після цього вони становлять небезпеку, оскільки шкідливі речовини після розкладу потрапляють у ґрунт та воду.

“Після вторинної переробки вони вже в іншому вигляді ще не одне десятиліття слугуватимуть людям”, – наголосили в Іллінецькій громаді.

Плани на майбутнє

З часом пішохідні доріжки з цієї плитки будуть облаштовані у місті та селах територіальної громади.

У перспективі планується переробляти й твердий пластик – пляшки від мийних та косметичних засобів, місткості від прального порошку, каністри тощо.

Нагадаємо, що у Северинівській громаді, яка на Вінниччині, з’явилася сміттєсортувальна станція на колесах.

Вгору