На Львівщині збільшили площі під вирощування ківі

Источник:  shotam.info  /  13:05, 26 Июня 2020

Як зазначається, у країні вирощування ківі стало можливим завдяки новим українським адаптованим сортам

Цього року в Україні збільшили площі під вирощування ківі. Посадки ківі з’явилися вже не лише на півдні України та на Закарпатті, але й на Львівщині, передає AgroNews.

Як зазначається, у країні вирощування ківі стало можливим завдяки новим українським адаптованим сортам. У 2019 році український селекціонер із Закарпаття Генріх Стратон отримав перші плоди нового сорту ківі «Карпат Стратона Аурум». У 2020 році його вже вирощують по всій Україні.

Особливості вирощування

Так, закладено насадження на Херсонщині та Дніпропетровщині. Також, екзотичний фрукт почали вирощувати на Львівщині. Так як ківі – це ліана, її вирощують у спеціальній огорожі.

Як розповідають фермери та садівники, на півдні України ківі приживається дуже добре.

«Саджанців прижилися. Один правда тріснув через зворотні приморозки у першу весну. Ну то я не уважний. Щільно обмотав плівкою місце розколу і все зрослося. Крім тирси в прикореневій зоні на зиму не приховував. Хіба що, снігу побільше підсипали, щоб сокорух під час відлиг не починався. Ну і крапельний полив по ділянці. Сподіваюся спробувати плоди в цьому сезоні», – написав фермер з Дніпропетровщини Павло Дементій.

А у садівниці Ольги Литвин зі Львівщини ківі з 10 червня цього року зацвів.

Це вже друге цвітіння рослини. У минулому році львівське ківі дало перші плоди. Як каже Ольга, плоди були менші за магазинні, але солодкі та смачні.

Наверх