На лимани Одеської області повернулися червонокнижні птахи

Джерело:  usionline.com  /  09:51, 1 Червня 2024

Кулики — один з найбільш граціозних та дивовижних птахів Тузлівських лиманів

Зграю довгоногих куликів помітили вчені на лиманах Національного природного парка «Тузлівські лимани».

Про це повідомив у Facebook біолог Іван Русєв.

Через Азово-Чорноморський міграційний коридор, продовжується неймовірна міграція птахів. Кожного дня з’являються різні види птахів і серед них вже давно живуть у нас на лиманах Національний природний парк «Тузлівські лимани» граціозні кулики-довгоноги – зазначив він.

Кулики — один з найбільш граціозних та дивовижних птахів Тузлівських лиманів. Нещодавно вони повернулися в Одеську область з зимівки з Африки. За словами біолога, під час весняного перельоту ці птахи тримаються невеличкими зграйками і парами. Вони селяться найохочіше на берегах солонуватих озерець і озер із значними площами мілководдя і голими мулистими берегами або невеличкими колоніями по декілька пар, або окремими парами. Живляться кулики переважно водяними комахами і їх личинками, черв’яками.

Зазначимо, що кулики довгоноги занесені до Червоної книги України, це рідкісний птах, який перебуває під захистом також Боннської та Бернської конвенцій, охороняється Угодою AEWA та Директивою Європейського Союзу про захист диких птахів.

Вгору