На Донеччині створили 8 заповідників

Джерело:  shotam.info  /  10:40, 10 Січня 2020

Про це повідомляє Департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації

На Донеччині створили 8 заказників у Слов’янському районі. Про це повідомляє Департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

Як зазначається, загальна площа 8 нових заказників становить 1591,2168 га, це: ботанічні заказники місцевого значення «Камінюка-байрак», «Іванівська діброва», «Суха балка», «Валуни» (культові споруди стародавніх часів); ландшафтні заказники місцевого значення «Протопопівський ліс», «Карачунівська балка», «Заплава на р. Сухий Торець» та лісовий заказник місцевого значення «Сад пана Бантиша» створені (оголошені) на території Черкаської селищної ради Слов’янського району.

Ці природні території включають: комплекс біотопів байрачного лісу, степу та заплави р. Черкаська, пересічений балками, які опускаються до р. Черкаська; нагорну діброву природного походження; насадження ясеня звичайного природного походження, яке зростає в умовах свіжої берестово-пакленової діброви; днище нижньої частини балки, яка з’єднується із заплавою р. Сухий Торець та відроги балки; природні водно-болотні угіддя заплави р. Сухий Торець із старицями, прибережно – водною рослинністю; діброва на правому березі р. Сухий Торець, у складі якої представлені різновікові насадження, в основному природного походження, степові заболочені вільхові ліси, що занесені до Додатків Резолюції № 4 Бернської конвенції; штучно створене лісове урочище та відкритими ділянками з цілинним типчаково-ковиловим степом. З видів занесених до Червоної книги України зустрічаються: ковила волосиста, тюльпан дібровний і шафран сітчастий. З видів флори, що охороняються на обласному рівні зустрічаються зірочник лісовий, яглиця звичайна, конвалія звичайна, ряст щільний.

Таким чином на 01.01.2020 площа природно-заповідного фонду Донецької області становить 99996,67 га.

Вгору