На Донеччині розробляють стерилізаційні пункти для безпритульних тварин

Джерело:  shotam.info  /  11:54, 16 Жовтня 2019

Про це повідомляє пресслужба Донецької ОДА

На Донеччині триває робота з розробки стерилізаційних пунктів для утримання та стерилізації безпритульних тварин. Про це повідомляє пресслужба Донецької ОДА.

“Раніше популяцію вуличних тварин зменшували жорстокими методами шляхом ловлі та відстрілу, але, як показав світовий досвід, масове знищення тварин є негуманним, неефективним та економічно невигідним – на місця вилучених тварин безперестанно мігрують інші. Наразі втілюються заходи, спрямовані на цивілізоване вирішення цих проблем. Альтернативою розправам над безневинними тваринами є стерилізація”, – ідеться у повідомленні.

Які заходи вживатимуть?

Зоозахисники з різних міст Донеччини неодноразово підіймали питання щодо впровадження сучасних гуманних методів регулювання чисельності безпритульних тварин. Тож за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2019 році реалізується розробка проєктно-кошторисної документації будівництва і облаштування 2 типів стерилізаційних пунктів для утримання та стерилізації безпритульних тварин.

Читайте також: Українці запустили цілодобовий онлайн-сервіс допомоги тваринам

Передбачається цілорічна експлуатація стерилізаційних пунктів для постійної роботи з кліпсування, вакцинації та стерилізації безпритульних тварин гуманними методами. Термін експлуатації пунктів не менше 10 років.

Подальші плани

Результати цього заходу будуть використані для реалізації проєктів будівництва і облаштування стерилізаційних пунктів в населених пунктах Донецькій області з метою вирішення проблеми високої чисельності безпритульних тварин, їх неконтрольованого розмноження та загрози мешканцям регіону.

Вгору