Ми дякуємо Збройним Силам України за їх єдність!

Джерело:  censor.net  /  17:27, 17 Листопада 2023

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь: у 2023 році до Секретаріату мовного омбудсмена не надійшло жодної скарги щодо порушення закону про державну мову в ЗСУ

На адресу Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови у 2023 році не надійшло жодної скарги щодо порушення Закону про державну мову в Збройних Силах України.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на фейсбук-сторінку Уповноваженого із захисту державної мови, про це повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

"За 10 місяців 2023 року на адресу Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови не надійшло жодної скарги щодо порушення Закону про державну мову в Збройних Силах України", - йдеться в повідомленні.

Щодо скандалів, які протягом останніх днів поширювались в медіа навколо мовного питання, Кремінь наголосив, що такі дискусії є шкідливими.

"Я хочу, щоб на мовній темі не було спекуляцій. Ми вже проходили поділ України за різними категоріями. Так звані "дві України" - це одна з розробок психологічного спрямування російського походження. У нас єдина держава. У нас єдина державна мова. У нас єдине бачення у наближенні нашої перемоги. Ми дякуємо Збройним Силам України за їх єдність!" - зауважив Кремінь.

Уповноважений наголосив, що за потреби для вдосконалення мовних практик для військовослужбовців можуть бути відкриті мовні курси.

Нагадаємо, 7 листопада Ірина Фаріон заявила, що не вважає російськомовних військових ЗСУ українцями. Омбудсмен Дмитро Лубінець побачив у цьому порушення рівноправності громадян та заявив, що звернувся до Нацполіції, СБУ та Нацради з питань телебачення та радіомовлення для вжиття відповідних заходів. Воїни з передової відповіли мовознавиці українською, назвавши її "конченою довбо#обкою".

Згодом колегія та профком студентів національного університету "Львівська політехніка", у якому викладає Фаріон, закликали правоохоронців перевірити її висловлювання на предмет образи честі та гідності військових.

Вгору