"Метінвест" Ахметова спроєктує сталевий квартал для відновлення знищеного росіянами Бахмуту

Джерело:  biz.censor.net  /  16:37, 7 Грудня 2023

Проєкти містять повний пакет документів – кошторис, графіки будівництва, планування, технічні рішення. Їх вирізняє екологічність, модульність, інклюзивність і швидкість будівництва

"Метінвест-СМЦ", збутова компанія групи "Метінвест" Ріната Ахметова, розробить концепцію відбудови зруйнованого росіянами кварталу в Бахмуті за проєктами "Сталевої мрії".

Як повідомляє пресслужба компанії, Бахмут став другим після Маріуполя містом, що зголосилося відновлювати житло з використанням prefab-рішень – технології, в якій використовуються попередньо виготовлені на заводах сталеві елементи споруд.

Йдеться про міський квартал "Ювілейний", де ступінь руйнування будівель оцінюється у 70%. На території площею 85,7 га мешкало понад 17,5 тисяч людей. У кварталі розташовані 94 житлових будинків на 5-10 поверхів, п’ять дитячих садків, дві школи, кінотеатр та універсам.

Концепція відновлення кварталу розроблятиметься на основі проєктів "Сталевої мрії" з дотриманням вимог містобудування та безбар’єрності, і відповідатиме сучасним світовим тенденціям. Презентація концепції планується наприкінці лютого 2024 року.

"Бахмут пережив одну з найтриваліших та найзапекліших битв у цій війні. Місто зазнало величезних пошкоджень, та ми віримо, що до нього обов’язково повернеться мирне життя. Найкраще рішення – думати про відбудову вже зараз, не чекаючи закінчення війни. "Метінвест" готовий постачати для відновлення сталь, а ми – надати весь наш досвід та експертизу, щоб після перемоги можна було відразу розпочинати будівництво", – заявила керівниця проєктного офісу будівельного сектору "Метінвест-СМЦ" Тетяна Скрипка.

Як повідомлялося, у травні 2023 року "Метінвест-СМЦ" представив концепцію відновлення країни "Сталева мрія". Вона передбачає понад 200 готових проєктів будівель на основі трьох сталевих попередньо виготовлених елементів (prefab-рішень): каркасу, модуля та платформи.

За цими проєктами можна створювати житлову забудову (будинки на 1-8 поверхів, гуртожитки, готелі), соціальну інфраструктуру (школи, дитсадки, амбулаторії), та інфраструктурні об’єкти (паркінги, спорткомплекси та підземні укриття).

Проєкти містять повний пакет документів – кошторис, графіки будівництва, планування, технічні рішення. Їх вирізняє екологічність, модульність, інклюзивність і швидкість будівництва.

Вгору