Маріуполь: пережити зиму та не померти

Джерело:  vchasnoua.com  /  17:51, 26 Вересня 2023

«Холера вже скоро»: на маріупольців влаштовують «навали» миші та щури за підтримки кацапських комунальників та як окупанти в Маріуполі (не) готуються до опалювального сезону

Влада окупантів зовсім не вирішує проблеми у місті, а тому новий сезон буде складним для маріупольців.

Фото: Петро Андрющенко

Маріуполь в окупації, як і більшість захоплених міст, наразі зовсім не готовий до опалювального сезону. За інформацією від директора Маріупольського телебачення Миколи Осиченка, зима у місті буде складною для мешканців.

Зокрема, самим мешканцям буде важко через відсутність якісної медицини та високих цін на продукти. За останній рік населення міста також значно зросло, адже до міста приїхали так звані «мігранти». Відтак, через те, що всі будуть опалювати житло за допомогою електроприладів, електромережі не витримають навантаження.

Фото: Петро Андрющенко

Фото: Петро Андрющенко

Разом з тим, виникають негаразди з модульними котельнями, якими опалювали місто минулого року. Їх брали в оренду по всій росії та просто відвезли з міста цієї весни.

Попри те, у Маріуполі, на відміну від іншої окупованої частини Донецької області, є вода. Лиш є великий мінус, про який мовчать окупанти — це те, що вода жорстка, а це своєю чергою, погіршує стан цих котлів. В плачевному стані також труби.

Так Маріуполь ще й стає містом небезпеки, адже поліція тут не працює. Жителі змушені самостійно захищатись, бо росіяни вважають себе «поза законом». В мережі з’являється все більше новин про ДТП і конфлікти поміж мігрантами, які супроводжуються перестрілками.

У Маріуполі місцеві вже кілька тижнів поспіль найактивніше купують отруту для мишей і щурів — ті вже починають діставатися до верхніх поверхів вцілілих багатоквартирних будинків.

Маріупольці з приходом холодів починають нову боротьбу — тепер у їхні квартири, окрім приїжджих і «кишенькових» псевдоробочих, намагаються проникнути й миші. Їх у місті кілька сотень — хвостаті обживалися у напівзатоплених чи сирих підвалах ще з весни (саме тоді їхні «навали» добігли кінця). Маріупольці думали, що цю проблему вирішили комунальники — проте виявилося, що ті «вмили руки». В результаті боротьба з гризунами — справа рук самих потерпілих… і їхніх гаманців.

«Зараз найкраще торгується продавцям отрути. Їх купляють усі в місті, щоб впоратися з мишами, які лізуть з усіх дірок. До верхніх поверхів ще не дісталися, але на нижніх їх дуже багато — цілі сім'ї.

Проблема через те, що в Маріуполі не відбувалася санобробка вже два роки (окупаційна влада вирішила не проводити її після спалахів холери, сотень мертвих тіл у будинках та на вулицях — ред.). Воду з-під крана не можна пити, вона на смак річкова. Санобробку сміттєпроводів півтора року ніхто не робив, мишей я сама виловила, але на нижніх поверхах все кишить мишами, прусаки буквально у всіх, витравити їх важче, ніж мишей", — розповідає маріупольчанка «Хель», яка з гризунами бореться вже кілька тижнів.

Дівчина зауважує: мишино-щурячої навали могло б і не бути — проте для цього окупантській владі треба було б почути місцевих, а не ігнорувати проблеми, виводок яких множиться щотижня.

«Я не знаю, що нам робити у Маріуполі, бо ЖЕК відмовляється від санобробки у під'їздах. Це ганьба — щоб по квартирах миші бігали. І це не тільки в нашому будинку, а по всьому місту. А чому в нас миші? Бо в місті брудно. І міль ще прилетіла — в деяких будинках її дуже багато.

Учора я розмовляла із сусідами, вони дзвонили до ЖЕКу з приводу мишей та брудного сміттєпроводу з березня 2022 року. Їм сказали, що гроші на це їм не виділяють, і людей на ці роботи у них немає. По місту вже стільки зарази рознесено… на епідемію. А щоб не було ротавірусу, в Маріуполі треба протруїти в будинках мишей, прусаків, прибрати сміттєзвалища у дворах. Усі маленькі продуктові магазини досі працюють на генераторах, на ніч вони відключають генератори й холодильники не працюють. Тут і до холери рукою подати", — розповідає маріупольчанка.

Через таке нехтування боротьба з гризунами повністю покладається на плечі маріупольців. На це витрачають значні суми — і навіть частково страждають через отруту. Проте багатьох навіть отрута не рятує.

«Купила кілька отрут. Одна з них — іранська липучка. Зараз взагалі торгівля отрутами від щурів та мишей йде на «ура», бо нічого не допомагає. Пластмасова китайська мишоловка — ла**о: один раз усе з'їли, що там було, вдруге навіть на сало не попалися. Отрута дуже сильна, але для людей. Миші її не їдять, а я обпалила отрутою всі пальці й мене нудить досі.

Пройшло два дні - й розкладена вздовж стін отрута так і лежить неторкана. Миші їх не їли, навіть на цукерки не попалися", — скаржиться маріупольчанка.

Крім того, маріупольський фонтан уже перетворився на болото — власне, таке ж смердюче та зелене, як і країна-окупант, яка зараз контролює місто.

Вгору