Ламати — не будувати: в Сєвєродонецьку рашисти зноситимуть будинки, провівши експертизу «на око»

Джерело:  vchasnoua.com  /  17:23, 17 Серпня 2022

Росіяни, після того, як зруйнували міста Луганщини, проводять візуальні експертизи розбитих будинків та розчерком пера вирішують зносити будівлі. Фактично відмовившись від відновлення Попасної, загарбники вирішили остаточно не лишити каменя на камені в Сєвєродонецьку, замахнувшись на ліквідацію наслідків свого «визволення»

Перелік обстежених будинків Сєвєродонецька спричинив чималий резонанс у соцмережах. Без експертної оцінки за декілька тижнів «комісії» рашистів зробили вердикт: знести левову долю об'єктів нерухомості міста. Сєвєродончани, які на власні очі бачили стан будинків, що підлягають демонтажу, констатують невідповідність рішення фактичному стану.

«Ми виїхали до Новоайдара і зараз періодично навідуємось до Сєвєродонецька. Після того, як побачили, що наш будинок планують знести, вирішили самотужки його обстежити. Жодної тріщини в стінах, лише пробитий у декількох місцях дах. Пішли до комендатури, де нам запропонували написати заяву на перегляд і тонко натякнули, аби ми вказали, що будинок було пошкоджено не в кінці травня, а в квітні, або раніше. Інакше переглядати рішення не будуть», — на умовах анонімності ділиться із «Вчасно» сєвєродончанка.

Ідентичні історії у соцмережах пишуть і інші люди: силовики «лнр» тиснуть на людей, аби ті фактично звинуватили ЗСУ у руйнуванні їх осель.

Фахівці сфери житлово-комунального господарства із Сєвєродонецька зазначають, що без експертної оцінки фахівцями профільних інститутів робити висновки неможливо:

«На око» робити оцінку стану будь-якої споруди неможливо. Потрібні чітко регламентовані дослідження несучих конструкцій, фундаменту. Цього не робиться. Якість дилетанти просто обходять будинки і розчерком пера визначають їх долю».

Також користувачі соцмереж діляться міркуваннями про те, що рашисти таким методом намагаються навмисно мінімізувати кількість цивільного населення, натякаючи на видобуток сланцевого газу.

«Не забываем чем богата наша Луганская область. Очень можно хорошо обагатитья, особенно если там не будет людей. Потому,что при добыче "этого" водоносные горизонты не будут пригодны для питья, а у нас огромные запасы питьевой воды. Да кто же ценил это! Не тех мы выбирали,не тех ... Надо было голосовать не за тех,кто давал подачки, а за честных людей, которые болели за родную землю. Вот и пришло время платить по счетам неуважаемые избиратели», — пише російською користувачка Фейсбук Олена Соловей.

Наразі в місті, яке рашисти збираються остаточно стерти з мапи, досі відсутнє водопостачання, електрика та газ. Проте першою чергою росіяни прагнуть не відновити елементарні блага цивілізації, а приховати наслідки «визволення» фізичною ліквідацією доказів.

Вгору