Кримський марсіанин та пропаганда агресора

Джерело:  arc.construction  /  11:03, 18 Серпня 2022

Він один із тих, хто «вдало скористався» окупацією Криму, і відпрацьовує за повними наративами Кремля

Руслан Бальбек – маленький російський пішак у великому українському Криму. Він один із тих, хто «вдало скористався» окупацією Криму, і відпрацьовує за повними наративами Кремля. Він той, кому Реджеп Ердоган випадково потиснув руку, а потім усім світом з’ясовували, що це не «акт визнання політиків» з окупованого Криму, а просто Бальбека «пронесли» на прийом з «чорного ходу», списки ніхто не перевіряв, а Ердоган тоді тиснув руки всім.

Бальбек народився в Бекабаді, це кілометрів сто від Ташкента, заради інтересу можна навіть уточнити – на берегах Сирдар’ї. Це результат того, що 1944 року радянська влада заслала до Узбекистану сотні тисяч кримських татар і заслала, м’яко кажучи, не дуже гуманним шляхом. У 90-х роках кримські татари почали масово повертатися до українського Криму, і в 1994 році Бальбек уже закінчував школу в Судаку, і між іншим – закінчував з відзнакою, отримавши саме від українських педагогів «путівку в життя».

Більшість кримських татар недолюблюють СРСР і всіх наступників Сталіна і підтримують демократичну Україну. Бальбек же пішов іншим шляхом – служити Путіну, а в питаннях депортації кримських татар намагатися змістити акцент з вини Сталіна на Гітлера.

2018 року злочинно «балотуючись у думу», Бальбек також злочинно заявив: «Як ви знаєте, депортація 1944 року відбувалася в результаті звинувачення кримських татар у співпраці з німецько-фашистськими військами, з окупантами. Тепер ми позбулися цих кайданів і можемо заявити про права, про які було важко заявити раніше. Ми робимо це як автохтонний народ, як мусульмани. Ми звертатимемося до Німеччини, Румунії, а також, можливо, Італії та Японії».

«Крим.Реалії» раніше цитували аналітика Юлію Тищенко про те, що це була «кампанія для внутрішнього користування, яка прив’язана до новоствореної поради при Духовному управлінні мусульман Криму, яка лояльна російському режиму – такий собі квазі-Меджліс. Крім того, це спроба вписати кримських татар у наратив про «Велику Перемогу» та героїзованого «Йосипа Сталіна».
Кажуть, Бальбек self-made man, він пробивався без підтримки батьків, і, судячи з кількості нісенітниці від його імені в Інтернеті – завжди багато працював язиком. «Бальбек себе розвивав під егідою бандитів. Він був під крилом Дейча, а той був людиною Юхима Звягільського в Судаку. Звягільський через Дейча керував санаторними активами донецьких в Судаку», – плутають кримчани.

Раніше, у 2012 році Бальбек навіть закликав ООН перестати працювати з Мустафою Джемільовим та Рефатом Чубаровим, а також намагався внести розкол до Меджлісу. Ще раніше Руслан максимально «активував» і намагався пробитися в політику – був помічником Дмитра Шенцева, народного депутата шостого скликання від «Партії регіонів».

«Зв’язки між Бальбеком і Шенцевим були слабкі, швидше за все його “сватав” у помічники Шенцова Дейча. Плюс Шенцев – куратор боксерів, тобто «титушок», і тут “спортсмен Бальбек” та його кримські друзі могли бути йому цікаві. Але Шенцев – харківський, а Бальбек Харковом не відсвічував», – кажуть люди, а докладніше про це наша Асоціація писала раніше.

Бальбек і в окупації «приділяв час спорту», в підконтрольних окупантам «медіа» можна бачити публікації про його «сприяння бійцівським клубам» чи футбольну команду «Кизилташ». Ходили чутки, що в планах окупантів було вивести цю команду на «товариський матч» до Стамбула, але через міжнародну ізоляцію окупованого півострова цей задум російських спецслужб провалився.
Бальбека було призначено окупантами фейковим «депутатом Думи», коли Кремлю було вигідно знайти зрадників серед кримських татар. І він перестав бути «депутатом», як тільки, на думку політолога Євгенії Горюнової, «росіяни вирішили нівелювати кримськотатарський чинник, виводити їх за межі політичної сфери».

Колаборант Бальбек не лише у «політичному підлітковому віці» підтримував Соціалістичну партію України і невдало балотувався. Він постійно мав проблеми з українським законом, зокрема, за напад на міліціонерів. З роз’єднаних публікацій про затримання Бальбека та відомостей судових реєстрів можна зазначити таке: Бальбек був директором турецько-української компанії «Tez Tour», і в 2006 році заарештований за підозрою в розкраданні у них півтора мільйона гривень, справу пізніше закрили.

Також є рішення судів про те, що у 2006 році Бальбек брав участь у «розбираннях» з ножем і, ймовірно, травматичним пістолетом у кооперативі «Уфук» у Судаку, після чого отримав «з другої спроби» умовний термін у 2013 році. Також, у 2007 році Бальбек подавався у розшук за опір працівнику правоохоронного органу та заподіяння тілесних ушкоджень, і за цим епізодом його у 2011 році навіть заарештували у Києві, але потім все затихло і його, як заявляли «шановні люди», нібито випустили «за амністією», а насправді справа затихла.

Загалом немає повісті сумніше на світі, ніж повість про колишнього «депутата державної думи», який тепер гордо іменує себе «кримським політологом». Зараз Бальбеку залишається лише згадувати, як у 2019 році він незаконно проривався через кордони, щоб виступити у Швейцарії на форумі ООН, де його благополучно та з ганьбою для російських «дипломатів» «зняли зі сцени».

Трохи турбує, що людина, проти якої у 2016 році прокуратура АР Крим порушила кримінальну справу за державну зраду, і яка значиться у багатьох списках санкцій з 2016 року, включаючи США та Європейський Союз, поки не за ґратами.

Не дуже зрозуміло, чому в суді не може розглядатись справа про державну зраду Бальбека без його присутності, як це було з Януковичем. Але тішить, що Руслан «готовий прийняти всю провину на себе» і наперед відмовився від амністії в той період, коли йшла дискусія навколо законопроекту народного депутата Андрія Сенченка «Про прощення» у контексті реінтеграції окупованих територій.
У той же час Руслана Бальбека оголошено Україною в 2018 році в розшук за статтею 191 Кримінального кодексу, за присвоєння або розтрату майна. Джерела повідомляють, що йдеться про «економічний злочин, скоєний у Києві».

Можна уявити, як ця людина сидить удома і судомно шукає привід, щоб ще такого ляпнути, щоб про нього знову згадали. І про диво, нарешті в серпні 2022 року Бальбек знайшов про що говорити – МЗС агресора повідомило про висилку болгарських дипломатів після того, як Софія наприкінці червня оголосила, що висилає 70 російських дипломатів та працівників технічного персоналу посольства Росії.

Цікаво, а за розміщення такої інформативної публікації йому довелося заплатити своїм кураторам чи просто вмикати «старі навички» періоду спілкування з людьми Дейча? Тому що «рівень аналітики» Бальбека зашкалює: «Будь-який, хто кидає камінь у воду, знає, що на нього полетять бризки. І будь-хто, хто образив російську державу, повинен розуміти, що отримає рівнозначну відповідь». Бідні болгарські дипломати, вони тепер не зможуть відпочити в Геленджику.

Також Бальбек озвучував «геніальну» злочинну ідею провести «парад» полонених у Севастополі, а саме «після проходження парадних колон провести полонених посібників нацистського київського режиму». Тут Руслан прямо підгавкував своєму «злішому другові» Сергію Аксьонову, який цієї весни вже також злочинно заявляв, що полонених українців «які не будуть розстріляні за вироком трибуналу, треба направити на найчорніші та найважчі роботи з відновлення зруйнованих ними міст Донбасу» і що « знайдуться їм місця й у кримської колонії. Тут на них чекає “теплий” прийом, уроки російської мови та антифашизму, які вони запам’ятають на все життя».

При цьому Бальбек нещодавно спробував ернувати і на тему деокупації, злочинно заявивши, що «з таким самим успіхом [Президент України] Зеленський міг дати команду висадитися на Марсі». Але, навіщо українцям «зачищати» Марс, якщо там немає росіян? Там не було ні сталінських розстрілів, ні примусової депортації марсіан за надуманими звинуваченнями у співпраці з нацистами, нам нічого невідомо про те, чи серед марсіан є зрадники, які бажають співпрацювати з Путіним. Ось як тільки Росія спробує анексувати Марс і почне там насильно насаджувати «російський світ», тоді червоній планеті явно доведеться погано.

Можна, звичайно, поернувати у відповідь ще сильніше і нагадати Бальбеку, що саме через агресію проти України росію нещодавно було виключено з міжнародного проекту «ЕкзоМарс-2022» з дослідження того самого Марса, про що вже писала АРК. Та краще було б «кримським політологам» не «переживати про марсіан», а якось прокоментувати режим «надзвичайної ситуації муніципального масштабу» в Новофедорівці, вибухи в Гвардійському чи нещодавню пожежу в Джанкойському районі.

Втім, як вважає наша Асоціація, можливо, Бальбек і в цих нещодавніх цікавих, насичених і явно не останніх подіях на півострові звинувачуватиме хіба що жителів червоної планети. Оскільки про голосно заявлені колаборантами «червоні лінії» щодо «атаці на Крим» ми вже якось чули і навряд чи тепер такі порожні погрози вони захочуть повторювати вголос.

Вгору