Крим лідирує в "дискредитації" армії РФ серед підконтрольних Москві територій

Джерело:  war.obozrevatel.com  /  18:39, 16 Вересня 2023

На півострові переслідують навіть за українську музику та фото у вишиванці, а деякі мешканці активно доносять у поліцію та ФСБ РФ: за що окупанти штрафують українців?

Окупований Крим опинився в трійці підконтрольних Москві регіонів, які лідирують за кількістю справ за дискредитацію армії країни-агресорки. На півострові переслідують навіть за українську музику та фото у вишиванці, а деякі мешканці активно доносять у поліцію та ФСБ РФ.

Про це свідчать дані російського правозахисного проєкту "ОВД-Інфо". Зі свого боку видання "Верстка" зазначає, що 2023 року в Криму притягли до відповідальності майже стільки ж людей, скільки 2022 року, коли публічна антивоєнна активність була вищою.

Так, 2022 року суди окупованого Криму винесли обвинувальні рішення в 198 справах, а за неповний 2023 рік таких справ уже 179. Дві третини підсудних – чоловіки, одна третина – жінки.

Із судових рішень ясно, що поліція дізнається про антивоєнно налаштованих мешканців Криму трьома способами.

Перший – моніторинг інтернету. У робочий час поліцейські за ключовими словами шукають антивоєнні пости в соцмережах, моніторять коментарі під новинами, вступають у великі чати в Telegram, WhatsApp, "ВКонтакті", дивляться відео місцевих блогерів на YouTube.

Другий – дані ФСБ, співробітники якої також у робочий час моніторять соцмережі та, якщо знаходять "компромат" для штрафу, передають його до поліції.

Третій спосіб – доноси. Десятки адміністративних справ було порушено після того, як самі кримчани звернулися із заявами до поліції.

Крім того, вони доносять у спеціально створений для цього Telegram-канал "Кримський смерш", який, як пишуть опозиційні росЗМІ, "вивів Крим у лідери за кількістю справ про дискредитацію російської армії".

Одне з останніх відео на цьому каналі – з чоловіком, якого окупанти змусили вибачатися за пісні Вєрки Сердючки.

Під суд у Криму віддають не лише противників війни, а й тих, хто гучно слухає українську музику чи викладає фото у вишиванці. Часто окупанти не обмежуються протоколами та змушують людей записувати на камеру вибачення перед "громадянами Росії", пише "Верстка".

Як повідомляв OBOZREVATEL:

– Раніше в партизанському русі "Атеш" попередили, що в окупованому Криму посилюють репресії. Зокрема, співробітникам залізниці було наказано шпигувати за пасажирами для виявлення патріотів України.

– Доносити на українців також було наказано інтернет-провайдерам. Вони повинні повідомляти про всі випадки використання сервісів VPN, які дозволяють анонімно підключатися до мережі.

Вгору