Кремлівські фейки: РФ запустила дезінформацію через клони відомих ЗМІ

Джерело:  antikor.com.ua  /  19:30, 2 Листопада 2023

Кремль запустив дезінформаційну кампанію проти України через фейкові сайти-клони Der Spiegel, Fox News та РБК

Статті псевдоЗМІ про "швидку поразку України" поширювалися ботами в соціальній мережі X, підписаними на казахстанські акаунти та Ілона Маска.

У соцмережі X масово поширюються публікації, провідна тема яких українці мають вимагати від київської влади розпочати переговори з Росією про перемир’я. Про це пише видання The Insider.

Наративи у статтях:
Західна зброя від України потрапляє до третіх країн.
Зеленський наживається на війні.
Військова допомога буде відтягнута до Ізраїлю, Україна її майже перестане отримувати.
Наративи на ролику для «братів», спочатку розміщеному у «ВКонтакте»:
Розпад СРСР - найбільша катастрофа.
Причина війни – незаконна зміна влади в Україні.
У відеороликах на сайті ukraine.inc наративи пропаганди:
Зеленський наркоман та алкоголік.
На фронт відправляють із будь-яким ступенем інвалідності.


Масовану атаку ботів, яка розпочалася 25 жовтня, зауважив Проєкт "Блокувальник ботів". За інформацією аналітиків проєкту, кілька годин фейкові пости публікувалися зі швидкістю 2,5 твітів за хвилину, що говорить про автоматизований, а значить недорогий механізм поширення дезінформації. Матеріали публікувалися на клонах відомих українських і західних новинних видань, а потім репостилися ботами на платформі X.

У фейкових статтях читачам розповідали, що "ураження України близько", "Ізраїль відтягне на себе всю увагу і Україна втратить військову допомогу", "український уряд відправляє людей у м’ясорубку, щоб зберегти владу".

Цього ж дня у кількох містах України відбулися пікети "За демобілізацію", у яких взяла участь невелика кількість жінок із однаковими плакатами.

https://twitter.com/the_ins_ru/status/1719352451071983947?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1719352453521408342%7Ctwgr%5E448091d0088af18e0d143c874b128a2386fa8978%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fantikor.com.ua%2Farticles%2F663387-kremlevskie_fejki_rf_zapustila_dezinformatsiju_cherez_klony_izvestnyh_smi_-_the_insider

Пікет "За демобілізацію"
Видання провело аналіз зібраної "Блокувальником ботів" інформації та підтвердило висновки аналітиків.

Для проведення цієї дезінформаційної кампанії було створено клони таких відомих західних видань, як Welt, Fox News, Le Parisien, Spiegel та Walla. Матеріали, націлені на західну аудиторію, були опубліковані івритом, англійською, французькою та німецькою мовами.

У кожного облікового запису, який був задіяний в цій атаці ботів, в історії публікацій лише кілька постів або безсистемних відповідей на будь-які публікації. Кожна така публікація містить посилання на сайт псевдоЗМІ.

Видання зазначає, що "хакери з ГРУ практикують вкидання дезінформації та фішингові атаки" за допомогою таких неправдивих сайтів не перший рік. А на думку аналітиків "Блокувальника ботів", матеріали для цієї кампанії були написані на замовлення Кремля.

Журналісти вказують на кілька ознак, які дозволяють припустити, що за цією кампанією стоїть Росія. Серед них:

Недоцільність для українських засобів масової інформації розміщення матеріалів на сторонніх сайтах.
Боти, які розповсюджували дезінформацію, підписані на казахстанські органи влади або інтернет-видання, тобто, швидше за все, реєструвалися хакерами в Казахстані або за допомогою VPN з виходом у цій країні.
Усі виявлені облікові записи ботів зареєстровані в останні два місяці. У більшості з них лише три передплати, одна з яких – на Ілона Маска. Підписатися на власника платформи X мережа пропонує всім новим користувачам після реєстрації.

Вгору