Комендантська година та "віджим" чужих осель: сумне сьогодення окупованої Луганщини

Джерело:  vchasnoua.com  /  12:28, 29 Жовтня 2022

Російські загарбники ввели на окупованій Луганщині комендантську годину, порушення якої може вартувати життя. А місцеві маргінали в окупованих містах допомагають бойовикам у «віджимі» людських осель

Мешканці тимчасово окупованих територій Луганщини повідомляють про введення обмеження перебування на вулиці у вечірній та нічний час. Порушення графіку заборони може потягнути за собою розстріл.

Так званий "глава ЛНР" Леонід Пасічник підписав "указ", згідно з яким встановлено заборону на перебування громадян на вулицях та в інших громадських місцях з 23:00 до 04:00.

При цьому, для мешканців захоплених РФ Кремінського району, Лисичанська, Первомайська, Рубіжного, Сєвєродонецька, Сватівського та Троїцького району так званої "комендантської години" визначено в період з 21:00 до 06:00.

«Обмеження з 19:00 до 05:00. Сказали, якщо когось побачать стрілятимуть на поразку, без розбору», - пишуть у соцмережах.

Досі відсутній мобільний зв'язок: іноді якось пробивається, а от мобільного інтернету взагалі немає. Домашнього дротового інтернету майстри не радять чекати.

«Таке почуття, що не на 30 років тому відкинуло, а на 100. Більшість людей там чекають на повернення України. Паспорти багато хто не змінював і не хочуть, їздять з перепусткою», - йдеться в повідомленнях.

У Сєвєродонецьку окупанти намагаються провести інвентаризацію квартир, розвісили оголошення по під’їздах аби люди сповіщали так звану владу про наявність порожнього житла, - повідомляє очільник військової адміністрації Сєвєродонецька Олександр Стрюк:

«Туди заселяють представників окупаційної адміністрації і бойовиків. Це елемент тиску на сєвєродончан із вимогою повернутися в місто – але це не стало повальним явищем, люди віддають перевагу залишатися в евакуації».

Місцеві мешканці, які вишукують можливість зв'язуватись із вільними територіями повідомляють про те, що бойовикам традиційно допомагають місцеві маргінали.

«В нас в будинку живе пара алкоголіків. В них хіба що «Тесли» поки немає. Ходять у брендових речах, натаскали собі в хату сучасної побутової техніки. Народні міліціонери не звертають уваги на це, бо ті їм «стучать». Пару днів тому обходили квартири з нотатником, стукали в двері та записували де хто живе, а де порожньо. І зі списком в комендатуру. Те саме в інших сусідніх будинках», - повідомляє власне джерело «Вчасно з Сєвєродонецького району.

Вгору