Кого і на скільки можуть оштрафувати за відмову щепитися від COVID-19? ІНФОГРАФІКА

Источник:  vchasnoua.com  /  08:58, 29 Октября 2021

Відсторонення від роботи та штрафи — кого та де в Україні штрафуватимуть за відмову від вакцинації

Хто повинен обов'язково вакцинуватися від COVID-19 і що загрожує за відсутність COVID-сертифікату в «червоній» зоні — на інфографіці «Слово і діло».

Міністерство охорони здоров'я визначило, що обов'язково вакцинуватися від коронавірусу мають працівники:

— центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;

— місцевих держадміністрацій та їхніх структурних підрозділів;

— закладів освіти та наукових установ (незалежно від типу власності).

Наразі медичні працівники до цього списку не увійшли.

Тих, хто не вакцинувався, усуватимуть від роботи вже з 8 листопада без збереження зарплати. На роботу вони зможуть повернутись після проведення вакцинації. Виняток буде для тих співробітників, які мають протипоказання до проведення щеплень: вони повинні мати при собі відповідний медичний висновок.

Наказ про усунення роботи видає керівник. Якщо він цього не зробить, йому загрожує штраф у розмірі 2−10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів (34−170 тисяч гривень).

В Україні також запроваджено нові правила міжобласних перевезень: тепер для проїзду потрібно мати або сертифікат про вакцинацію чи негативний ПЛР-тест. За відсутність цих документів пасажиру в автотранспорті загрожує штраф у розмірі 17−34 тисячі гривень (1−2 неоподатковуваних мінімумів). Зазначимо, що це не стосується поїздок у легкових автомобілях, де перебувають не більше ніж 5 осіб.

За перебування в авіаційному чи залізничному транспорті за пасажира без сертифікату чи тесту штраф сплачує вже перевізник — від 17 тисяч до 34 тисяч гривень.

У «червоній» зоні карантину за новими правилами будуть послаблення для вакцинованих громадян — вони зможуть відвідувати масові заходи та громадські місця. Але при цьому у співробітників (організаторів) та відвідувачів мають бути сертифікати вакцинації. Перевірити їх можуть лише правоохоронці чи представники Держпродспоживслужби.

У разі відсутності документа, відвідувачів буде оштрафовано на 17−34 тисячі гривень, посадових осіб (організаторів, власників) — на суму від 34 тисяч до 170 тисяч гривень.

Підробка документів про вакцинацію та їхнє використання тягне за собою штраф у розмірі 17−34 тисячі гривень для громадян та 34−170 тисяч для посадових осіб.

Інфографіка "Слово і діло"

Інфографіка "Слово і діло"

Наверх