Кількість жінок в ЗСУ збільшилась на 40% за два роки

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  12:12, 17 Жовтня 2023

Жінки, які хочуть стати офіцерами ЗСУ, мають доступ до всіх рівнів освіти

Міністерство оборони скасувало усі обмеження для доступу військовослужбовиць до усіх посад.

Порівняно з 2021 роком, кількість жінок у війську зросла на 12 тисяч — зараз проходить службу майже 43 тисячі військовослужбовиць.

Нині жінкам доступні всі посади в армії.

У Міністерстві оборони пояснили, що якщо раніше жінки могли проходити службу на посадах переважно медичних спеціальностей, зв’язківців, бухгалтерів, діловодів і кухарів, то нині — жінка в армії може бути водієм, гранатометником, заступником командира розвідгрупи, командиром БМП, ремонтником, кулеметником, снайпером тощо.

Змінились вікові межі для контрактниць.

Раніше контракт на проходження військової служби укладався жінками віком від 18 до 40 років, тоді як у чоловіків такого обмеження не було. Тепер від 18 до 60 років контрактниками можуть стати представники обох статей.

Тривалість декретної відпустки визначена в медичному висновку, вона зараховується до строку вислуги у військовому званні.

Жінки отримали можливість для здобуття військової освіти всіх рівнів.

По-перше. З 2019-го року Уряд України дозволив вступати до військових ліцеїв дівчатам.

По-друге. Жінки, які у майбутньому бачать себе офіцерами ЗСУ, мають доступ до усіх рівнів військової освіти.

Вони можуть опановувати ті самі спеціальності, що і чоловікам, а, згодом і служити за широким переліком посад.

Організували системну роботу щодо підвищення рівня компетентності особового складу із забезпечення рівних прав та можливостей жінок й чоловіків.

Раніше тренінгів, семінарів, нарад, освітніх програм, круглих столів за участю міжнародних організацій, експертів і фахівців з питань рівноправності українського війська не проводилося. Нині — ця робота відбувається постійно в усіх військових частинах.

У Міноборони враховують всі аспекти рівноправності під час розроблення нормативно-правових актів.

Усі документи, які розробляє МОУ проходять гендерну експертизу.

Змінились умови перебування у ЗСУ для жінок.

Є додаткові місця проживання, вбиральні для організації належних умов несення служби військовослужбовців-жінок, військова форма — фінансова складова цих питань завжди проходить аналіз до етапу планування розподілу витрат. Окремих умов, а тим більше «форми для жінок» донедавна в українській армії не було.

Кожен командувач родів військ отримав штатного радника. Крім того, введено функцію позаштатного радника з гендерних питань у системі Міноборони та ЗСУ — це 81 позаштатних та 74 — на громадських засадах.

Йде робота над матеріально-технічним забезпеченням військовослужбовців-жінок.

Для них створюють нові зразки військової форми та засоби індивідуального захисту з урахуванням антропометричних даних.

Ведеться регулярна робота щодо заходів із запобігання сексуальним домаганням та іншим порушенням прав людини. Зокрема, випадків гендерно зумовленого, в тому числі домашнього насильства та дискримінації на робочому місці.

Налагоджено співпрацю з міжнародними партнерами: структурою ООН «Жінки в Україні», ОБСЄ, структурою НАТО, а також з національними громадськими організаціями.

Україна продовжує інтегрувати стандарти НАТО у ЗСУ, зокрема, у сфері гендерної рівності. Ми чітко слідуємо принципам Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 та стратегічним плануючим документам, які гарантують рівні права жінок і чоловіків у ЗСУ.

Читайте за темою:

«Жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, повинні з 1 жовтня стати на військовий облік». Після цього вони набудуть статусу військовозобов’язаних, для яких виїзд за кордон на період дії воєнного стану обмежений.

Вгору