Карантин в Україні на Великдень 2021

Источник:  apostrophe.ua  /  11:03, 20 Апреля 2021

Де можуть посилити обмеження і що буде зі святкуванням?

У неділю, 2 травня, християни східного обряду святкуватимуть Великдень, традиційно в цей день прийнято відвідувати храми, але в умовах карантину ця можливість обмежена.

"Апостроф" розповідає, які обмеження будуть діяти в період великодніх свят.

МОЗ не планує посилювати карантин на Великдень

Як заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, уряд не планує вводити спеціальний режим на час великодніх свят. Буде достатньо, якщо українці дотримуватимуться вже встановлених обмежень.

Степанов наголосив, що зараз в країні спостерігається позитивна динаміка з захворюваності, але МОЗ не планує знімати обмеження - адже після травневих свят ситуація може погіршитися.

За його прогнозами, через 3-4 тижні після Великодня очікується зростання кількості хворих.

"Я в даний момент не можу сказати, до якої міри це зростання. Треба буде подивитися, як пройдуть свята, там не просто Великдень, а ряд свят, з 1 по 10 травня, це супроводжується мобільністю населення. З точки зору епідеміології це додасть захворюваності", - сказав він.

Зеленський закликав до розсудливості

Президент Володимир Зеленський доручив уряду підготуватися до святкування Великодня в умовах пандемії коронавірусу. Українців він попросив проявити розсудливість і не збиратися в компанії.

"Хоча у нас і триває вакцинація, проте скупчення людей сьогодні досі становлять загрозу. Я особисто розумію, наскільки важливий свято Пасхи, але пандемія коригує наші плани. Упевнений, у всіх нас буде ще багато спільних свят попереду, і ми знову будемо збиратися з сім'єю і друзями, але в цьому році нам треба бути розсудливими", - сказав він.

Що запропонував головний санлікар Віктор Ляшко

Ляшко заявив, що в регіонах, які знаходяться в "червоній" і "помаранчевій" зонах карантину, рекомендується святкувати Великдень в онлайн форматі, як це було в минулому році. Він додав, що для храмів встановлений ряд обмежень, але повністю закривати їх не будуть.

"Ми хочемо, щоб хтось був в храмі, але з дотриманням усіх обмежень, а хтось повинен залишитися зовні. Плюс можливий формат Великодня онлайн, який був в минулому році", - сказав Ляшко.

Які обмеження на Великдень будуть в Києві

Мер столиці Віталій Кличко повідомив, що на період великодніх свят буде введений ряд додаткових карантинних обмежень.

"У нас попереду великі свята, і ми вже готуємо додаткові протиепідемічні заходи і норми, щоб після свят не стався інфекційний вибух. Ці правила розробляє міська комісія з надзвичайних ситуацій, і до Великодня ми їх обов'язково оприлюднимо", - заявив він.

Як пройде Великдень у Львові

У Львові святкуватимуть Великдень "на відкритому повітрі, з дотриманням великої дистанції між віруючими". Крім того, за словами мера міста Андрія Садового, священнослужителі в умовах карантину дозволили віруючим самостійно освятити великодні кошики вдома святою водою.

Як ходитимуть потяги

На період великодніх свят "Укрзалізниця" запускає 16 додаткових потягів. Протягом усього святкового періоду курсуватимуть потяги до Львова, Івано-Франковська, Рахова та Ужгорода.

Як повідомляв "Апостроф", в період травневих свят в Україні також не закриватимуть авіасполучення.

Наверх