«єМалятко»: жителі окупованого Донбасу зможуть реєструвати народження дитини онлайн

Источник:  vchasnoua.com  /  11:09, 19 Февраля 2021

Урядовий комітет підтримав впровадження послуги «єМалятко» для мешканців тимчасово окупованих територій

Урядовий комітет підтримав впровадження послуги «єМалятко» для мешканців тимчасово окупованих РФ частин Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.

«Наступний крок — винесення проєкту постанови Кабінету Міністрів на розгляд Уряду. Проєкт є надважливим, адже дасть можливість здійснювати державну реєстрацію народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України на підставі електронного примірника судового рішення про встановлення факту народження дитини шляхом взаємодії Єдиного державного реєстру судових рішень та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Дія», — наголосив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавер Сейтхалілєв.

Таким чином, мешканці тимчасово окупованих територій зможуть у дистанційному режимі через портал «Дія» надавати дані про народження дитини, а органи державної реєстрації актів цивільного стану отримають можливість вносити цю інформацію до державних реєстрів, аби уникнути ризику подальшого безгромадянства дитини.

Послуга «єМалятко» складатиметься з таких послуг: державна реєстрація, податковий номер, внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.

Загалом, «єМалятко» — це комплексна онлайн-послуга для батьків новонароджених, яка включає в себе близько десяти державних послуг, потрібних при народженні дитини. Серед них реєстрація народження, реєстрація місця проживання, внесення дитини до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, тощо.

Наверх