Електронні лікарняні в Україні: коли запустять і як працюватимуть?

Джерело:  shotam.info  /  14:15, 4 Березня 2020

Економія, зручність і безпека

У квітні в Україні запрацюють електронні лікарняні. Відповідну постанову ухвалив Кабінет міністрів України, передає Громадське.

«Ідея проста. Замість того, щоб виписувати лікарняні (офіційно, «листки непрацездатності») на паперових бланках, лікарі будуть це робити через простий вебінтерфейс із використанням цифрового підпису», — повідомили в уряді.

Над проєктом електронних лікарняних в уряді працювали протягом останніх декількох місяців.

Економія, зручність і безпека

В уряді сподіваються, що система електронних лікарняних зекономить державі мільярди гривень, які виплачуються за фальшивими листками непрацездатності. Також там очікують, що підробити електронні лікарняні буде складніше, адже всі дії лікарів будуть автоматично фіксуватися у спеціальній електронній системі.

«Громадянам можна буде не відвідувати лікарню окремо, щоб закрити лікарняний. Лікар ставить строк лікарняного за замовченням і він може закриватись без додатково візиту (візит потрібен, якщо строк інший)», — пояснили у Кабміні.

Відзначається, що запровадження системи електронних лікарняних не коштувало державі нічого, адже її розробили на базі вже існуючого програмного забезпечення Пенсійного фонду, яким бізнес давно користується.

Раніше в уряді підрахували, що запуск електронних лікарняних дозволить державі зекономити до 4 мільярдів гривень на рік.

Вгору