Єдиний в Україні: в Одесі відкрили унікальний музей (фото)

Джерело:  usionline.com  /  10:43, 2 Червня 2024

Музей поєднує в собі бібліотеку, експозиції та дискусійний майданчик

Він присвячений найбільш похмурим сторінкам історії людства.

Про це повідомили в Одеській обласній раді.

Одеський центр дослідження Голокосту відкрив у місті музей геноциду «Територія пам’яті». Його головна мета — спробувати зрозуміти, як і чому стає можливим вбивство людей за ознакою належності до тієї чи іншої групи.

Ми хочемо показати, що відбувається з суспільством, коли люди припиняють боротися і навіть помічати зло та насильство, про те, що геноцид – це найтяжчий злочин проти людства. Особливу увагу ми приділили темі відповідальності за геноцид, яка передбачена міжнародним правом, – говорить ініціатор та керівник проєкту Павло Козленко.

Експозиція музею охоплює різні сторони чорних сторінок історії людства. Тут і історія появи самого визначення «геноцид», і доля його автора Рафаеля Лемкіна, і сутність поняття геноциду в міжнародному праві, і трагічні сторінки Голокосту, геноциду вірмен і ромів, Голодомору, депортації кримських татар, геноцидів ХХІ століття. Окрема локація присвячена сьогоднішній війні в Україні. Крім того, колекція музею розповідає про історії порятунку людей і покарання винуватців злочинів проти людяності.

Музей поєднує в собі бібліотеку, експозиції та дискусійний майданчик.

Вгору