Є кілька обставин тих подій, які замовчують росіяни коли розповідають про «Одеську хатинь»

Джерело:  usionline.com  /  17:58, 2 Травня 2024

Через 10 років росія продовжує використовувати міф про «Одеську хатинь» 2 травня

Сьогодні 10-та річниця трагічних подій 2 травня 204 року, коли одесити відстояли демократичний проєвропейський вибір у місті та дали відсіч проросійському заколоту. Однак російська пропаганда знов використала цю дату у своїх цілях.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Зокрема, віцеспікер ради федерації рф костянтин косачев заявив що одна з цілей так званої «сво», тобто нападу не Україну, пов’язана з нашим містом.

Людей, які загинули під час трагедії в одеському Будинку профспілок 2 травня 2014 року не повернути, але можна відстояти пам’ять про них, повернути їм честь і славу. Це одна з цілей, яку переслідує сво, – сказав віцеспікер ради федерації костянтин косачев.

Насправді російська дезінформаційна операція «спалення російськомовних в Одесі» стала успішним механізмом розпалювання війни. А сама трагедія в Одесі була черговим епізодом гібридної агресії росії проти України, підкреслюють аналітики Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

москва досі використовує наратив про «Одеську хатинь» у своїй пропаганді. Фантастичний цинізм кремля полягає в тому, що в ті ж самі дні росія обстрілює цивільні об’єкти в Одесі, вбиваючи одеситів, – наголошують у центрі.

Нагадаємо, що 2 травня 2014 року проукраїнські активісти планували провести в Одесі марш «За єдність України». Але представники «антимайдану» перегородили рух учасникам маршу та здійснили напад на мирну акцію. В центрі міста почались сутички в результаті яких застрелили шістьох людей, зокрема проукраїнських активістів.

Вже потім, через декілька годин, учасники «антимайдану» сховались в Будинку профспілок на площі Куликове поле, куди їх звали їхні власні лідери. Коли проукраїнські активісти прийшли на площу, їх почали обстрілювати та закидавати «коктейлями молотова» з Будинку профспілок. Внаслідок протистояння в будівлі спалахнула пожежа, через яку загинуло 39 людей. В СБУ встановили, що серед осіб, які влаштували тоді провокації в Одесі, є щонайменше троє громадян РФ.

Є кілька обставин тих подій, які замовчують росіяни коли розповідають про «Одеську хатинь». А саме:
– Бійку спровокували бойовики проросійського «антимайдану», які напали на учасників маршу за єдність України. Першими загиблими були майданівці Ігор Іванов та Андрій Бірюков.
– Пожежа в Будинку профспілок почалася, коли сторони кидали одне в одного «коктейлями Молотова»: спалахнув бензин, який учасники «Антимайдану» планували використати для запалювальних сумішей.
– Загибель великої кількості людей – трагічний збіг обставин, а не зумисне вбивство, як стверджує російська пропаганда. Активісти одеського Майдану рятували людей з палаючої будівлі. А син проросійського мера Одеси Руслана Боделана Володимир тоді був головою облуправління ДСНС і саме через його наказ рятувальників не спрямували на допомогу. Зараз Володимир Боделан працює на окупантів.

Нагадаємо, що нещодавно польській дослідник Борис Тинка написав книгу, в який відновив події 2 травня 2014 року в Одесі та розібрався у тому, хто здійснював ти чи інши дії. Книга має промовисту назву «Одеса 2 травня 2014 року. Кривавий слід «російської весни»». А власне в інтерв’ю УСІ дослідник зазначив, що якби не проукраїнські одесити, в місті вже була б «ОНР» за зразком так званих «ЛНР» та «ДНР».

Вгору